Вступнику 2022

Приймальна комісія:

 • організовує прийом заяв та документів;

 • проводить зі вступниками бесіди з питань вибору професії або спеціальності, умов навчання, матеріального забезпечення та забезпечення особливого соціального захисту здобувачів освіти, працевлаштування після закінчення закладу освіти;

 • організовує та координує підготовку та проведення конкурсного відбору;

 • приймає рішення щодо осіб, рекомендованих до зарахування до Придніпровського професійного ліцею, оформляє протокол та надає відповідні списки осіб;

 • організовує роботу щодо комплектування навчальних груп з урахуванням здібностей і нахилів, віку, медичного висновку щодо стану здоров'я на професійну придатність вступників.


Графік роботи приймальної комісії:


з 8ºº до 18ºº (окрім вихідних днів)

Документи для вступу


Вступники до закладів професійно-технічної освіти подають особисто такі документи:

 • заяву, вказуючи обрану професію (спеціальність), форму здобуття освіти, місце проживання;

 • документ про освіту (свідоцтво про базову або загальну середню освіту);

 • медичну довідку;

 • 6 фотокарток розміром 3х4 см (розміри та кількість фотокарток може змінюватися закладом);

 • копії документів, що дають право на пільги (за наявності).

Вступники пред’являють особисто документ, що підтверджує громадянство, та документ, що посвідчує особу чи її спеціальний статус.

У разі вступу на навчання на третій ступінь професійно-технічної освіти до закладів освіти третього атестаційного рівня подається також документ про присвоєння ОКР «кваліфікований робітник» за результатами закінчення другого ступеня навчання у закладі освіти другого або третього атестаційного рівня.

Особи, які потребують додаткового або тимчасового захисту та подали відповідну заяву про визнання їх біженцем або особою, що потребує додаткового захисту, надають довідку про звернення за захистом в Україні.

Вступники, які направляються на навчання підприємствами, установами, організаціями, додають до заяви про вступ відповідний документ.

На Дніпропетровщині розпочалась вступна кампанія

Цьогоріч до профтехів Дніпропетровщини планують зарахувати понад 7 тис учнів


Про організацію роботи приймальні громадян та консультативних телефонів департаменту освіти і науки облдержадміністрації


1. Приймальню громадян департаменту освіти і науки облдержадміністрації з питань вступу до закладів освіти Дніпропетровської області визначено на період вступної кампанії з 29.06.2021 по 30.09.2021 за адресою: м. Дніпро, вул. Володимира Антоновича, 70, каб. 302.

2. На період вступної кампанії консультативними телефонами департаменту освіти і науки облдержадміністрації з питань “Вступної кампанії 2021 року” визначені наступні номери:

(056) 770-80-56 - з питань вступу до закладів професійної (професійно-технічної) освіти;

(056) 770-80-29 - з питань вступу до закладів фахової передвищої освіти;

(056) 770-67-24 - з питань вступу до закладів вищої освіти.

Допуск громадян до будівлі, в якій організовано роботу приймальні громадян та роботу консультативних телефонів, здійснюється за умови дотримання карантинних та протиепідемічних обмежень.

Автор фото – пресслужба Міністерства освіти і науки України


Вже у червні заклади професійної освіти розпочнуть прийом заяв від вступників. Який комплект документів потрібно подавати до приймальної комісії, чи можна після профтеху вступати у виш, коли завершується прийом заяв – відповіді на ці та інші поширені запитання абітурієнтів вже опубліковано в розділі «Вступ 2021: Профосвіта».

«Активні абітурієнти та їхні батьки вже цікавляться змінами умов вступу до закладів освіти, які відбулись через введення карантинних заходів, роботою приймальних комісій, питають, як обрати заклад і професію. Ми зібрали все в єдиному розділі сайту, адже більшість запитань дублюються. Також зараз готуємо зміни до Типових правил прийому – це дозволить вступникам подавати документи дистанційно», – зазначив заступник Міністра освіти і науки Ігор Гарбарук.

З-поміж запитань, на які є відповіді у розділі:

 • які документи потрібно подати для вступу;

 • де можна отримати консультацію щодо вибору закладу і професії;

 • хто може отримати пільги при вступі і претендувати на соціальну стипендію;

 • де учні проходять практику під час навчання і чи можна самостійно обрати таке місце.

У запитаннях-відповідях також йдеться про можливості безоплатного навчання, отримання стипендії, проживання у гуртожитку.

«Вже у червні-липні Уряд має затвердити обсяги державного замовлення на підготовку фахівців, наукових, науково-педагогічних та робітничих кадрів. Ці дані дозволять зрозуміти, якою буде кількість місць для навчання на бюджеті за професіями загальнодержавного значення. Водночас до початку червня місцева влада затверджує обсяги регіонального замовлення для закладів профтехосвіти. Вони складають більшість бюджетних місць у профтехах», – додав Ігор Гарбарук.

Нагадаємо, що на сайті МОН також опубліковано графіки Днів відкритих дверей та інших профорієнтаційних заходів у закладах профосвіти.


Профорієнтація: поради батькам вступників від Міністерства освіти і науки. Відео