Помер Герой України,
підполковник
Олександр Петраківський

Ветеран російсько-української війни, Герой України Олександр Петраківський
помер сьогодні, 29 серпня 2021 року, у День пам'яті полеглих захисників


Уродженець Житомира, екскомандир роти 8-го полку ССО, він у липні 2014 року здійснив подвиг, за що був удостоєний звання Герой України. Тоді ж він зазнав важкого поранення і був прикутий до ліжка. Проходив реабілітацію у Польщі, Ізраїлі та США.

Як передає Цензор.НЕТ, скорботну новину у фейсбуці повідомив начальник Національної академії схопутних військ генерал Павло Ткачук.

«Після тривалої боротьби за життя помер випускник Національної академії сухопутних військ, Герой України підполковник Олександр Петраківський.

Офіцер закінчив наш навчальний заклад у 2009 році за спеціальністю "Бойове застосування та управління діями аеромобільних підрозділів», після чого проходив службу в одній з елітних військових частин спеціального призначення, - написав він.

Нагадаємо: 20 липня 2014 року група спеціального призначення під керівництвом Олександра Петраківського, забезпечуючи проходження колони нашої техніки в аеропорт Луганська, потрапила в засідку. Під час бою Олександр віддав підлеглому свій кевларовий шолом, тим самим врятувавши йому життя. Але сам зазнав важкого поранення в голову, проте продовжував керувати діями групи, виносив поранених у безпечне місце, що дозволило забезпечити передислокацію колони. Під час лікування воїна в госпіталі було зроблено лікарську помилку, факт якої визнано комісією МОЗ: йому ввели дуже велику дозу наркозу, через що в Олександра зупинилося серце, а трубку для дихання вставили в стравохід. Відтоді родина постійно збирала кошти на продовження лікування і реабілітацію Героя України за кордоном і навіть виставила на продаж його нагороди. У червні 2016 року в питання втрутилася Адміністрація Президента, яка пообіцяла допомогти з лікуванням.

Читайте також: Герой України майор Петраківський прибув у США для лікування, - віце-прем'єр Розенко

За виняткову мужність, героїзм і стійкість духу, проявлені під час захисту державного суверенітету та територіальної цілісності України, указом Президента Олександру Петраківському присвоєно звання Герой України з врученням ордена «Золота Зірка».

«Висловлюю щирі співчуття рідним і близьким Олександра, його бойовим побратимам та всім, хто знав цього відважного захисника України. Сумуємо разом із вами. Низько схиляємо голови перед безсмертним подвигом Героя України Олександра Петраківського. Вічна пам'ять і слава Герою України Олександру Петраківському!» - резюмував генерал Ткачук.