Новини

«Діти України - ми воюємо заради вас», -
військові із зони бойових дій вітають із Днем Святого Миколая

Українські воїни записали відеозвернення до українських дітлахів з нагоди Дня Святого Миколая.

Про це повідомляє Цензор.НЕТ. Джерело: https://censor.net/ua/v3306073

29.09.2021

Президент ушанував пам'ять жертв трагедії Бабиного Яру


У 80-ті роковини початку масових розстрілів у Бабиному Ярі в Києві Президент України Володимир Зеленський поклав квіти до пам’ятника громадянам, страченим нацистами у Бабиному Ярі, та встановив лампадку до підніжжя пам’ятного знаку «Менора».

У церемонії також взяв участь керівник Офісу Глави держави Андрій Єрмак.

Пам’ять загиблих ушанували хвилиною мовчання.

Квіти від Президента також покладено до пам’ятника ромам, страченим нацистами, а також до пам’ятника українській поетесі Олені Телізі.

Вшановуючи пам'ять усіх загиблих у Бабиному Ярі, Глава держави наголосив, що за цією трагедією – понад 100 тисяч людських життів та мільйони скалічених доль.

«Бабин Яр. Два коротких слова, що звучать, як два коротких постріли, але несуть у собі довгі й жахливі спогади для кількох поколінь. Бо вони знають і пам’ятають, що пострілів у Бабиному Яру, на жаль, пролунало не два, а в сотні, тисячі, у десятки тисяч разів більше», – сказав Володимир Зеленський.

Президент зазначив, що сьогодні в усіх українських школах відбудеться національний урок, присвячений 80-м роковинам великої трагедії Бабиного Яру.

«Сьогодні, залежно від віку та виховання, хтось вкотре, а хтось вперше почує ці два страшних слова й ці страшні цифри. Про те, що 80 років тому, 29 вересня 1941 року, нацистські окупанти почали масові страти в урочищі Бабин Яр. Про те, що за два наступних дні вони вбили майже 34 тисячі людей. Про те, що за два наступних роки в Бабиному Яру нацисти, за різними підрахунками, стратили від 100 до 200 тисяч людей. Окрім євреїв, це були українці та роми, військовополонені й пацієнти психіатричної лікарні. Про те, що загалом жертвами Голокосту в Європі стало щонайменше шість мільйонів євреїв. І про те, що півтора мільйона з них, тобто кожен четвертий убитий, були з України», – наголосив Глава держави.

Володимир Зеленський зауважив, що майбутнім поколінням необхідно знати страшні цифри про злочини нацизму, щоб в історії людства не повторилися ці жахливі трагедії.

«Трагедія Бабиного Яру, яка сталася в Україні 80 років тому, ніколи не повинна повторитися. Ні в Україні. Ні в інших куточках Європи. Ніде у світі», – підсумував Президент.

За повідомленням офіційного інтернет-представництва Президента України:

https://www.president.gov.ua/news/prezident-ushanuvav-pamyat-zhertv-tragediyi-babinogo-yaru-70837


29.09.2021

Глава держави вшанував пам’ять
Михайла Грушевського


У 155-ту річницю з дня народження видатного українського вченого, політика, громадського діяча, одного з ініціаторів та ідеологів відродження української державності на початку XX століття Михайла Грушевського встановлено кошик квітів від Президента України Володимира Зеленського до пам’ятника історику на вулиці Володимирській в місті Києві.

Також покладено квіти до пам’ятника на могилі Михайла Грушевського на Байковому кладовищі в столиці.

За повідомленням офіційного інтернет-представництва Президента України:

https://www.president.gov.ua/news/glava-derzhavi-vshanuvav-pamyat-mihajla-grushevskogo-70841

Вперше в історії український винахід революційної системи енергозбереження «розумні жалюзі» переміг у міжнародній техолімпіаді «Горизонт-2020», отримавши фінансування в розмірі 1 мільйона євро.

Про це повідомляють на сторінці проєкту «Робимо українське», який група «Метінвест» підготувала до свого 15-річчя.

«Напевно, найкрутішою новиною для нас стало те, що ми перемогли у програмі «Горизонт-2020». По суті, це як Олімпійські ігри тільки в технологіях. Уперше в історії України ми представили винахід у Брюсселі. Ми отримали фінансування в розмірі 1 мільйон євро», - розповів винахідник, генеральний директор «SOLARGAPS» Євген Ерік.

Більш того, він повідомив, що українським проєктом «розумні жалюзі» також зацікавилися в Amazon, Tesla, Google, а NASA не тільки оснастили ними вікна свого офісу, а й запросили Євгена в університет сингулярності - програму, яка націлена на пошук людей, які здатні змінити майбутнє.

За його словами, вже сьогодні придуману ним технологію купують у всьому світі, а найближчим часом планується її монтаж в Індії на будівлі Tata Power у Мумбаї. Однак його основна мета - створити в Україні масштабне виробництво, яке повністю задовольнить попит і Європи, і США та Азії.

«І якщо ми говоримо про мегаполіси такі, як Нью-Йорк, Сінгапур і так далі, де дахів взагалі практично немає, то наше рішення з України може забезпечити енергією там цілі міста в майбутньому», - зазначив він.

Джерело: https://censor.net/ua/n3286886

Після тридцяти років з моменту відновлення Україною своєї незалежності зв’язки між Україною та Сполученими Штатами є міцнішими, ніж будь-коли. Наші спільні цінності та відданість Європі, яка є цілісною, вільною, демократичною та перебуває в мирі, є основою нашого стратегічного партнерства. Ми працюємо разом над реагуванням на спільні глобальні виклики, включно з енергетичною безпекою та диверсифікацією, зміною клімату та пандемією COVID-19.

Наші відносини є наріжним каменем для безпеки, демократії та прав людини в Україні та в усьому регіоні. Ми віддані реалізації Україною глибоких і всеосяжних реформ, необхідних для втілення її європейських та євроатлантичних прагнень. Ми також єдині у нашій відданості суверенітету й територіальній цілісності України з огляду на російську агресію, що триває.

Успіх України має центральне значення для глобальної боротьби між демократією та автократією. Коли ми спільно стикаємося з цим викликом, ми стоїмо пліч-о-пліч та маємо оптимізм стосовно наших амбітних спільних цілей щодо просування демократії, забезпечення справедливості, покращення добробуту та зміцнення безпеки України. Україна досягла прогресу в розбудові доброчесних інституцій та має намір, за підтримки США, продовжувати протидію корупції, забезпечувати підзвітність, захищати права людини, реалізовувати прагнення своїх громадян та створювати сприятливі умови для залучення прямих іноземних інвестицій і стимулювання зростання.

Україна й Сполучені Штати активізують Комісію стратегічного партнерства (КСП), яка буде переорієнтована та забезпечена ресурсами для подолання викликів 21-го століття. Для того щоб відзначити підвищений статус нашого партнерства, Міністр закордонних справ України та Державний секретар США мають намір затвердити нову Хартію на засіданні КСП цієї осені у Вашингтоні.

І. БЕЗПЕКА ТА ОБОРОНА

У 21-му столітті державам не може бути дозволено змінювати кордони силою. Росія порушила це базове правило стосовно України. Суверенні держави мають право ухвалювати свої власні рішення та обирати свої власні союзи. Сполучені Штати – разом з Україною й будуть продовжувати працювати над тим, щоб притягнути Росію до відповідальності за її агресію. Підтримка США суверенітету й територіальної цілісності України є непохитною.

  • Протидія російській агресії: Агресія Росії, включно з війною на сході України та захопленням Криму, забрала понад 14 000 життів українців, дестабілізувала Європу та Чорноморський регіон, а також поставила під загрозу глобальний, заснований на правилах порядок. Сполучені Штати не визнають і ніколи не визнають російську спробу анексії Криму та підтверджують повну підтримку міжнародних зусиль, включно з тими, що вживаються в Нормандському форматі, спрямованих на врегулювання конфлікту, розв’язаного Росією на сході України, дипломатичним шляхом на основі міжнародного права, включно зі Статутом ООН. Сполучені Штати підтримують зусилля України у використанні Кримської платформи для зосередження міжнародної уваги та дій на гуманітарних і безпекових наслідках російської окупації Криму з метою мирного відновлення контролю України над цією територією відповідно до міжнародного права. Разом ми закликаємо Росію виконати зобов’язання щодо припинення вогню на сході України та по-справжньому брати участь у зусиллях з врегулювання конфлікту задля завершення війни.

  • Поглиблення стратегічного співробітництва у сфері оборони: Україна та Сполучені Штати завершили підготовку Стратегічної оборонної рамкової угоди, яка створює основу для посилення стратегічного співробітництва України та США у сфері оборони та безпеки та просування спільних пріоритетів, у тому числі впровадження реформ у сферах оборони та оборонної промисловості, поглиблення співпраці у таких сферах, як чорноморська безпека, кібербезпека, обмін розвідувальною інформацією та протидія російській агресії.

  • Підтримка євроатлантичних прагнень України: Як Сполучені Штати та союзники вкотре підтвердили у комюніке Саміту НАТО у червні 2021 року, Сполучені Штати підтримують право України обирати свій власний зовнішньополітичний курс вільно від зовнішнього втручання, включаючи прагнення України вступити до НАТО. Ми також залишаємося відданими допомозі Україні у проведенні реформ, що тривають.

  • Надання Україні безпекової допомоги: Сполучені Штати оголошують про новий пакет безпекової допомоги в обсязі 60 мільйонів доларів, що включає бронебійні системи "Джавелін" та інше оборонне летальне й нелетальне обладнання, яке дасть змогу Україні більш ефективно захищати себе від російської агресії. Починаючи з 2014 року Сполучені Штати виділили 2,5 мільярда доларів на підтримку української армії, включно з 400 мільйонами доларів, які були надані Україні лише цього року.

  • Співпраця щодо НДДКР: Україна та Сполучені Штати завершили підготовку Угоди про дослідження, розробку, випробування та оцінку, яка забезпечує основу для двостороннього військово-технічного співробітництва та співпраці у сфері озброєнь.

  • Запровадження реформ у секторі оборони та безпеки: Сполучені Штати вітають подальший прогрес України у реформуванні секторів оборони та оборонної промисловості, у тому числі схвалення нової стратегії оборонної промисловості. Ми маємо намір продовжувати нашу потужну програму навчання та тренувань відповідно до статусу України як Партнера НАТО з розширеними можливостями. Україна планує й надалі вживати заходів щодо посилення демократичного цивільного контролю над військовими, реформування служб безпеки та модернізації процесу оборонних закупівель для просування євроатлантичних прагнень. Сполучені Штати підтримують план України з реформування Служби безпеки України шляхом упорядкування та чіткого визначення її повноважень та посилення правил, які захищають права людини та забезпечують ефективний громадський нагляд.

• Співпраця у сфері кібербезпеки: Україна та Сполучені Штати на рівні керівництва надають пріоритет питанням кібербезпеки. У жовтні уряди України та США планують провести в Києві 4-те засідання Двостороннього українсько-американського Кібердіалогу для сприяння двосторонньому співробітництву в галузі кібербезпеки, обміну інформацією та підтримки США у розбудові українського кіберпотенціалу, у тому числі у фінансовому секторі України.

• Посилення ситуативної обізнаності в космосі: Україна та Сполучені Штати підписали Меморандум про взаєморозуміння, який забезпечує більш ефективний обмін інформацією про космічні об’єкти, виявлені супутниками та наземними датчиками, для підвищення безпеки польотів у космосі.

• Посилення співпраці зі зменшення ризику та загрози: Україна та Сполучені Штати досягли домовленості щодо підтримки безпечного цілодобового зв’язку через Національний центр США зі зменшення ризику ядерної небезпеки. Ми також погодилися продовжити на сім років дію Угоди щодо надання допомоги Україні в ліквідації стратегічної ядерної зброї, а також запобігання розповсюдженню зброї масового знищення, підписаної у 1993 році, для підтримки взаємних цілей нерозповсюдження та посилення міжнародної та регіональної безпеки.

ІI. ДЕМОКРАТІЯ, ПРАВОСУДДЯ ТА ПРАВА ЛЮДИНИ

Україну та Сполучені Штати пов'язують загальнолюдські цінності, що об'єднують вільні народи світу: демократія, права людини, верховенство права. Ми також визнаємо, що дотримання цих цінностей всередині країни є важливим для захисту та просування їх по всьому світу. Незважаючи на агресію Росії, що триває, Україна досягла прогресу у впровадженні всебічних демократичних реформ та забезпеченні прав людини. За підтримки США Україна реалізовує реформаторський порядок денний для перетворення країни відповідно до європейських та євроатлантичних принципів і практик.

• Реформування судової системи та боротьба з корупцією: Спираючись на ухвалення законодавства про реформу судової системи, Україна планує реформувати свій судовий сектор відповідно до найкращих міжнародних практик. Водночас Україна має намір розбудовувати успішно створену незалежну антикорупційну інфраструктуру для реалізації життєво важливих ініціатив, які захищають незалежність та покращують ефективність цих інституцій у викорененні корупції та притягненні до відповідальності корумпованих осіб. Ці кроки включають негайне обрання нового Спеціалізованого антикорупційного прокурора відповідно до найкращих міжнародних практик та ухвалення законодавства для захисту повноважень Директора Національного антикорупційного бюро України, а також забезпечення прозорого та надійного процесу відбору наступника. Допомога та дорадчі програми з боку Сполучених Штатів підтримують ці стратегічні ініціативи реформ.

• Просування прав людини: За підтримки США Україна продовжуватиме зміцнювати повагу до прав людини, громадянських та основних свобод, відповідно до міжнародних стандартів та зобов’язань, а також боротися з расизмом, ксенофобією, антисемітизмом та дискримінацією проти спільноти ЛГБТКІ+. Україна планує посилити відповідальність за насильство проти будь-якої особи незалежно від статі, раси, етнічної приналежності, релігії, сексуальної орієнтації чи політичних поглядів, у тому числі через законодавство. Україна та Сполучені Штати мають намір продовжувати притягати Росію до відповідальності за системні порушення, які тривають на територіях України, що контролюються або окуповані Росією, та домагатися звільнення політичних в’язнів і заручників, які утримуються на цих територіях.

Інвестування у порядок денний реформ в Україні: Реформа управління має вирішальне значення для забезпечення функціонування демократії на благо людей. Україна віддана пріоритезації реформ, які посилюють її демократичні інститути, зміцнюють права людини та забезпечують справедливість. З цією метою Україна розробляє амбітний та всеосяжний План трансформації, який буде розглянуто на наступному засіданні КСП. На підтримку зусиль України з втілення реформ Уряд США з 2014 року надав Україні майже 2 мільярди доларів допомоги на розвиток та планує виділити понад 463 мільйони доларів допомоги цього року, у тому числі на програми, орієнтовані на демократію, права людини, місцеве управління та децентралізацію, приватизацію й судову реформу.

III. ЕНЕРГЕТИЧНА БЕЗПЕКА ТА КЛІМАТ

Кліматична криза досягла критичного рівня, що вимагає негайних дій, до яких ми вдаємося. Україна та Сполучені Штати сприяють зміцненню енергетичної безпеки України шляхом політики стійких, ефективних та довгострокових рішень, підкріплених триваючою реформою корпоративного управління.

  • Започаткування Стратегічного енергетичного та кліматичного діалогу: Україна та Сполучені Штати мають намір посилити співпрацю щодо спільних енергетичних та кліматичних цілей шляхом активізації Стратегічного діалогу з питань енергетики та клімату, який слугуватиме надійною платформою для досягнення цілей енергетичної безпеки, зміцнення економічних зв’язків та втілення амбітних кліматичних цілей.

  • Залучення інвестицій в енергетичний сектор шляхом реформ: Україна та Сполучені Штати мають намір співпрацювати у рамках стратегічного енергетичного діалогу для врегулювання системних диспропорцій в енергетичній системі України, розширення реформи корпоративного управління в державних енергетичних компаніях, посилення інвестиційної привабливості енергетичної галузі України та залучення іноземних інвестицій, необхідних для досягнення цілей щодо енергетичної незалежності, декарбонізації та чистої енергетики.

  • Скорочення викидів парникових газів та просування інновацій: Україна та Сполучені Штати підтвердили свій намір досягти амбітних скорочень своїх національних викидів парникових газів до 2030 року, що відзначено у відповідних національно визначених внесках (NDC). Україна приєдналася до Місії інновацій з питань клімату у сільському господарстві (AIM) та має намір розвивати відновлювану енергетику у фінансово відповідальний спосіб.

  • Протидія впливу "Північного потоку – 2": Україна та Сполучені Штати продовжують виступати проти "Північного потоку – 2", який ми розглядаємо як загрозу для європейської енергетичної безпеки. Сполучені Штати мають намір продовжувати застосування передбачених законодавством заходів та енергетичної дипломатії, у тому числі шляхом нещодавнього призначення старшого радника з питань енергетичної безпеки, з метою збереження транзитної ролі та забезпечення безпеки поставок України у цей перехідний енергетичний період, а також недопущення використання Кремлем енергетики як геополітичної зброї. Уряди України та США підтримують зусилля зі збільшення потужностей для постачання газу в Україну з диверсифікованих джерел.

IV. ЕКОНОМІЧНЕ ЗРОСТАННЯ ТА ПРОЦВІТАННЯ

Україна має бути достатньо економічно сильною, щоб обирати власне майбутнє та схилити дугу своєї національної історії до більшої справедливості та можливостей для українського народу. Продовження Україною впровадження реформ має вирішальне значення для забезпечення функціонування економіки на благо людей.

  • Імплементація ключових реформ: У рамках програми співпраці з Міжнародним валютним фондом Україна має намір реформувати державні підприємства, захистити незалежність центрального банку, посилити нагляд за фінансовим сектором та створити справедливе середовище для бізнесу та інвестицій. Сполучені Штати мають намір продовжувати співпрацю з Україною на підтримку цих зусиль та сприяти міцному та інклюзивному зростанню економік обох країн – України та США.

  • Розширення комерційного співробітництва: Україна та Сполучені Штати завершили підготовку Меморандуму про взаєморозуміння щодо комерційної співпраці, призначеного сприяти комерційній участі американських компаній в українській економіці та українських компаній в економіці США.

  • Забезпечення достатнього фінансування для економічного зростання: Україна та Сполучені Штати підписали Меморандум про взаєморозуміння, який може підтримувати майбутні операції у визначених галузях, у тому числі декілька ключових проектів, що обговорюються. Початкова сума підтримки Експортно-імпортного банку (EXIM) Сполучених Штатів для цих потенційних транзакцій у розмірі 3 мільярди доларів може бути збільшена в міру розвитку проектів у агробізнесі, інфраструктурі, кліматі та енергетиці.

  • Зростання торгівлі та інвестицій: Українсько-американська рада з торгівлі та інвестицій проведе своє 10-те засідання цієї осені для того, щоб підтвердити робочі плани з усунення регуляторних бар’єрів, припинити використання неліцензійного програмного забезпечення українськими органами державної влади, вирішити інші питання інтелектуальної власності та співпрацювати у галузі праці. Україна також зобов’язується ухвалити законодавство, яке встановить надійний процес перевірки інвестицій. Україна та Сполучені Штати планують переглянути дію Угоди про торговельне та інвестиційне співробітництво на осінньому засіданні ради.

V. ПРОТИДІЯ ПАНДЕМІЇ ТА ГУМАНІТАРНА ДОПОМОГА

Сполучені Штати непохитно підтримують український народ у протидії пандемії COVID-19 та у відповіді на гуманітарні потреби, спричинені війною на сході України.

  • Боротьба з COVID-19: Сполучені Штати надали Україні приблизно 55 мільйонів доларів допомоги у зв’язку із COVID-19 та передали близько 2,2 мільйона доз вакцин проти коронавірусу. Сполучені Штати мають намір надати Україні додаткову допомогу, включаючи підтримку холодового ланцюга зберігання, та додаткові 12,8 мільйона доларів пов’язаної з COVID допомоги в рамках Закону "Про план порятунку Америки".

  • Гуманітарна допомога: Внаслідок конфлікту, що триває на сході України, 3,4 мільйона людей потребують гуманітарної допомоги. З 2014 року Сполучені Штати надали понад 306 мільйонів доларів життєво важливої допомоги українцям, які цього потребували, у тому числі у вигляді продуктів харчування, житла, безпечної питної води та захисту найбільш вразливих груп населення, зокрема людей похилого віку. Цього року Уряд США надасть Україні додаткові 45 мільйонів доларів гуманітарної допомоги.

Повний текст спільної заяви України та США за результатами зустрічі президентів Володимира Зеленського і Джо Байдена опублікувало Інтернет-видання Цензор.НЕТ


В Україні почали відзначати Дні Європи


Служба Віце-прем'єр-міністра України, опубліковано 10 травня 2021 року о 10:29



Сьогодні, 10 травня, в Україні стартує інформаційна кампанія з нагоди Дня Європи. Першою активністю став запуск онлайн-марафону #миEUКраїна, який триватиме тиждень і завершиться 15 травня, коли вся Україна відзначатиме День Європи. Через пандемію коронавірусу другий рік поспіль святкування в Україні проходять онлайн.

Впродовж тижня органи влади ділитимуться на своїх сторінках в мережі Facebook історіями про те, як вони кожного дня своїми рішеннями втілюють шість базових цінностей Європейського Союзу.

«Рівень якості життя і можливостей для самореалізації кожної людини в Європейському Союзі – один із найкращих у світі. Він ґрунтується на наборі цінностей, принципів, суспільних правил і звичаїв, втілених як у відносинах держави з громадянином, так і взаєминах громадян між собою. Онлайн-марафоном #миEUкраїна до Дня Європи ми прагнемо показати, як європейські цінності вже сьогодні стають невід’ємною частиною українського світогляду. Вони вже є рамкою, якою ми керуємося у житті. Від державних установ, які провадять людиноорієнтовану політику, і до окремого громадянина, який сортує сміття, прибирає за своїм собакою надворі, і з повагою ставиться до заборони їхати автівкою по смузі міського транспорту. Не тільки тому, що за це штрафують, а тому, що це просто «не по- людськи». І «не по-європейськи», –- прокоментувала старт онлайн-марафону Віце-прем'єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Ольга Стефанішина.

Зі свого боку, обласні державні адміністрації покажуть приклади європейської поведінки, яка також втілює базові цінності ЄС, –- як на прикладах власних дій і рішень, так і на прикладах поведінки жителів свого регіону.

Всі історії об’єднаються хештегом #миEUКраїна у мережі Facebook.

Як відомо, шість базових цінностей ЄС зафіксовані в ст. 2 Договору про Європейський Союз: «Союз заснований на цінностях поваги людської гідності, свободи, демократії, рівності, правової держави і дотримання прав людини, включаючи права осіб, що належать до меншин. Ці цінності є спільними для держав-членів в рамках суспільства, що характеризується плюралізмом, недискримінацією, терпимістю, справедливістю, солідарністю і рівністю жінок і чоловіків».

Втілення базових цінностей ЄС є одним із критеріїв вступу до Союзу, як зазначено в ст.49: «Будь-яка європейська держава, яка поважає цінності, зазначені в статті 2 Договору про Європейський Союз, і зобов'язується впровадити їх в життя, може звернутися із заявкою з метою стати членом Союзу».

Онлайн-марафон до Дня Європи в Україні #миEUКраїна проходить в межах урядової інформаційної кампанії EUКраїна. Кампанія стартувала в грудні 2020 року за ініціативи Віце-прем'єр-міністра з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Ольги Стефанішиної та за підтримки Представництва Європейського Союзу в Україні і проекту ЄС «Association4U». Мета інформаційної кампанії – підвищити обізнаність українців про переваги інтеграції України до Європейського Союзу та продемонструвати втілення базових цінностей ЄС на прикладах щоденного життя українців.

Більше про кампанію EUКраїна та про євроінтеграцію загалом можна дізнатися за посиланням: https://association4u.in.ua/

Довідково

День Європи відзначається щорічно: 5 травня Радою Європи та 9 травня Європейським Союзом як річниця проголошення плану виходу Європи з післявоєнної кризи міністром закордонних справ Франції Робер Шуманом 9 травня 1950 року, відомої також як Декларація Шумана. В України свято відзначають з 2003 року у третю суботу травня.


Інформаційна політика Культура


З В І Т

ДЗП(ПТ)О «Придніпровського професійного ліцею міста Дніпро»

про заходи проведення місячника благоустрою та озеленення в рамках акції «За чисте дозвілля»


15.04.2021 – відеоконференція. Головною метою заходу є популяризація екологічних знань, формування екологічної культури здобувачів освіти, надання інформації про стан екологічної безпеки та навколишнього середовища в Самарському районі міста, виховання у здобувачів освіти екологічного мислення.

17.04.2021 у День довкілля оновлювали та висаджували саджанці кущів та дерев, оздоблювали територію ліцею.

22.04.2021 – онлайн-спілкування «Міжнародний день Землі». Сприяти популяризації про навколишнє середовище задля того, щоб найдовше зберегти екосистему планети у задовільному стані. Мета заходу – привернути увагу здобувачів освіти до стану планети, вкотре нагадати дітям про те, що зараз як ніколи раніше необхідність берегти природу є надзвичайно гострою.

26 квітня – 35 роковини Чорнобильської катастрофи. Хвилина пам’яті «Ціною життя». Інформаційна виставка – демонстрація «Пам'ять про Чорнобиль незгасна».

Виховна година «Чорнобиль: трагедія, подвиг, пам’ять». Участь у заходах із вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС біля пам’ятника ліквідаторам наслідків аварії на Чорнобильській АЕС у Самарському районі міста Дніпра.


Т.в.о. директора Тетяна Бабчинська


Президент України
утворив Раду з питань розвитку професійно-технічної освіти


Про це повідомляє пресслужба глави держави.

31 березня 2021 року - 08:31

Президент України Володимир Зеленський підписав Указ № 130/2021 «Про пріоритетні заходи щодо розвитку професійної (професійно-технічної) освіти».

Документ має на меті сприяння модернізації системи професійної (професійно-технічної) освіти відповідно до потреб ринку праці, міжнародних стандартів і практик для забезпечення реалізації права громадян на якісну та доступну професійну (професійно-технічну) освіту, а також створення умов для формування й розвитку актуальних професійних компетентностей людини для її успішної професійної діяльності та самореалізації.

Зокрема, цим указом утворена Рада з питань розвитку професійної (професійно-технічної) освіти як консультативно-дорадчий орган при Президентові України та затверджене Положення про неї.

Рада утворюється у складі голови, двох заступників голови та інших членів Ради, які беруть участь у її роботі на громадських засадах. Персональний склад Ради затверджує Глава держави.

Основними завданнями Ради є: моніторинг розвитку професійної (професійно-технічної) освіти; аналіз та удосконалення законодавства України у цій сфері; вивчення тенденцій розвитку ринку праці та прогнозування пріоритетних напрямів і шляхів розвитку освіти; розробка пропозицій щодо формування сучасних професійних компетентностей у сфері професійної (професійно-технічної) освіти тощо.

Керівникові Офісу Президента України доручається подати у двотижневий строк пропозиції щодо персонального складу Ради.

Кабінет Міністрів має забезпечити розробку та затвердити до 1 вересня поточного року державну цільову програму розвитку професійної освіти на період до 2027 року, спрямовану на модернізацію системи професійної та професійно-технічної освіти.

Програма повинна передбачати заходи щодо вдосконалення системи професійної (професійно-технічної) освіти України та запровадження кращої моделі фінансування діяльності відповідних закладів з урахуванням реальних потреб для забезпечення здобуття сучасних професій.

Має відбутися оновлення змісту такої освіти, серед іншого шляхом розробки та затвердження нових державних стандартів, упровадження в освітній процес інноваційних технологій навчання, забезпечення здобувачів професійної освіти сучасними підручниками (посібниками) та їхніми електронними версіями.

Також має передбачатися запровадження ефективних механізмів проходження виробничого навчання, виробничої практики відповідно до актуальних вимог професійних стандартів.

Крім того, повинне відбутися оновлення програм підвищення кваліфікації для викладачів, педагогів професійного навчання, майстрів виробничого навчання таких закладів освіти, а також підвищення престижності їхньої праці, зокрема шляхом запровадження мотиваційних фінансових інструментів оплати праці.

Також уряд має опрацювати питання щодо підвищення розміру стипендіального забезпечення учнів закладів професійної (професійно-технічної) освіти та розглянути можливість передачі державних закладів професійної освіти у комунальну власність.


Джерело: https://www.president.gov.ua/news/volodimir-zelenskij-utvoriv-radu-z-pitan-rozvitku-profesijno-67433


Для сайту - Дайджест щодо проведення тижня економічних дисциплін.pdf

Автор фото – пресслужба Міністерства освіти і науки України

Учень Межівського професійно-технічного училища (Дніпропетровська обл.) Микола Сухачов став одним із п’яти переможців Всеукраїнського онлайн-конкурсу "Жінка, яка мене надихає". У ньому взяли участь школярі та студенти з усієї країни. Переможці отримали призи.

У своєму есе учень розповів про Емму Уотсон – акторку, яка його надихає своїми кар’єрними досягненнями, лідерством та активізмом.

Захід був проведений до Міжнародного жіночого дня та покликаний привернути увагу до зусиль, які жінки у всьому світі докладають для створення рівноправного середовища.

Організатором конкурсу став Освітній центр Верховної Ради України за підтримки Програми РАДА, яка виконується Фондом “Східна Європа” та проєктом UNDP Ukraine / ПРООН в Україні з парламентської реформи.

Нагадаємо, що в 5 регіонах країни проведуть фінальні етапи всеукраїнських конкурсів фахової майстерності серед учнів закладів профосвіти.

Опубліковано 18 березня 2021 року

професійна освіта

Президент відзначив українських добровольців державними нагородами

14 березня 2021 року

З нагоди Дня українського добровольця Президент Володимир Зеленський підписав указ № 97/2021, яким відзначив державними нагородами тих, хто виявив особисту мужність у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України.

Орденом «За мужність» ІІІ ступеня відзначено 67 добровольців, з яких 64 – посмертно.

Серед нагороджених – члени Добровольчого українського корпусу «Правий сектор», батальйонів територіальної оборони «Донбас», «Айдар» та ОУН. Також відзначено членів батальйонів патрульної служби міліції особливого призначення «Шахтарськ» і «Чернігів», Української добровольчої армії, диверсійно-розвідувального підрозділу «Патріот», Окремої добровольчої роти «Карпатська Січ».

«Слава героям-добровольцям, які у вирішальний час стали на захист нашої свободи та показали приклад нескореності для всієї України», – сказав Глава держави.


УКАЗ ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ №97/2021

Про відзначення державними нагородами України




Володимир Зеленський звернувся з вітальною промовою до підлітків, які сьогодні беруть участь у Всеукраїнському онлайн-форумі Національної ради дітей і молоді – 2020 «Лідерство. Натхнення. Fun». Глава держави наголосив, що їхнє покоління є надією України, а також побажав дівчатам і юнакам позбутися постійних вагань і надмірної самовпевненості, щоб завжди досягати своєї амбітної мети.


https://www.youtube.com/watch?v=KdN3DiTg9k4



З 16 по 20 листопада 2020 року у стінах Ліцею проходив

Тиждень енергозбереження

Під час тижня педагогічними працівниками та здобувачами освіти була проведена низка заходів:

  • організаційно-технічний захід з економного споживання енергоресурсів – інженер з охорони праці Левачов А.Б.;

  • онлайн-заняття «Енергоефективність та відновлювальна енергетика», «Енергозаощадження в будинках» – класні керівники;

  • конкурс еко плакатів на тему «Споживай електроенергію розумно» – здобувачі освіти, педпрацівники;

  • розробка проєктів здобувачів освіти «Енергозбереження в професії», «Збережемо енергію – збережемо клімат» - класні керівники, майстри виробничого навчання;

  • онлайн-диспут «Енергозбереження – крок за кроком» - здобувачі освіти, викладач;

  • виставка літератури на тему «Енергозбереження – справа кожного громадянина» – бібліотека;

  • онлайн-перегляд відеофільмів: «Незручна правда», «Історія речей» «ВАЛЛ-І», «Сміттєві мрії».


Учителі, викладачі, батьки та учні мають можливість висловити власну думку щодо рівня задоволеності організацією та якістю дистанційного навчання у закладах освіти.

Відповідне онлайн-опитування, що має на меті виявлення проблем організації дистанційного навчання й пошуку шляхів їх вирішення, ініційоване Державною службою якості освіти.

Анкета учасника опитування складається з 12 запитань.

Зокрема, учасникам запропоновано оцінити рівень організації дистанційного навчання навесні та восени цього року, визначити рівень підготовки здобувачів освіти у порівнянні з минулим періодом тощо.

Проведення дослідження є анонімним і не потребує надання особистих даних.

Опитування триватиме до 11 листопада 2020 року. Результати дослідження будуть оприлюдненні після 20 листопада.


День Захисника 2020 - Презентация1-відредаговано.pdf

Найращим вчителем 2020 року за версією Global Teacher Prize Ukraine став Василь Дяків.

Про це повідомляється на офіційній сторінці премії в Фейсбуці.

Урочиста церемонія нагородження відбулася в Києві 3 жовтня.

15.09.2020

Майстер-клас з інноваційних виробничих технологій

зварювального виробництва


Навчально-методичний центр професійно-технічної освіти у Дніпропетровській області 15.09.2020 року провів у відео-режимі майстер-клас з впровадження інноваційних виробничих технологій для педагогічних працівників, що здійснюють навчання з професій зварювального виробництва.

Додаткова інформація за тел. (0562) 312-582, методист НМЦ ПТО у Дніпропетровській області Безценна Т.М.

Майстер-клас з інноваційних технологій зварювання_Project13.mp4

03.09.2020 НМЦ ПТО у Дніпропетровській області проводив

вебінар про можливості
ІТ-сервісів для організації дистанційного навчання

(лектор – заступник директора Центру пані Олена Гришаєва).


Шановні колеги, маєте можливість передивитись відеозапис вказаного вебінару, що містить важливі рекомендації щодо оптимального вибору Інтернет-сервісів для дистанційного освітнього процесу в закладах П(ПТ)О.



Методичний Інтернет-марафон 2020

Шановні колеги!

Навчально-методичний центр професійно-технічної освіти у Дніпропетровській області у ці дні, 26-31.08.2020 р., проводить серпневий методичний Інтернет-марафон.

Вибрані відеозаписи засідань окремих секцій цього марафону маємо честь вам запропонувати.

Продивляйтеся, нотуйте, завантажуйте, аналізуйте корисну інформацію та рекомендації. )))