Вебінари
методичної служби НМЦ ПТО

Всеукраїнський вебінар

 «Психосоціальна  підтримка учасників  освітнього  процесу  ЗП(ПТ)О як умова підготовки майбутніх кваліфікованих робітників в умовах невизначеності» 

Для сайту - МОН, НМЦПТО - Програма ВЕБ 19.04.2023.docx

Засідання секції викладачів
фізико-математичних дисциплін
ЗП(ПТ)О Дніпропетровської області

Навчально-методичний центр професійно-технічної освіти у Дніпропетровській області 18 листопада 2022 року провів онлайн засідання секції викладачів фізико-математичних дисциплін. 

Тема секції: «Підвищення якості математичної освіти здобувачів через реалізацію практичної спрямованості її змісту шляхом раціонального поєднання різноманітних форм і методів навчання». 

Зміст:

1.   Особливості та пріоритети розвитку професійної (професійно-технічної) освіти Дніпровщини у 2022-2023 навчальному році.

2.  Формування ключових компетентностей на уроках математики.

3.  Від традиційних уроків до STEM-освіти: впровадження STEM-технологій під час розв’язування прикладних задач на уроках математики як ефективного засобу формування ключових компетентностей здобувачів освіти.

4.  Застосування технології «Перевернуте навчання» в процесі викладання математики на прикладі вивчення теми «Показникова та логарифмічна функція».

5.  Використання цифрових застосунків на уроках математики.

6.  Актуальний інструктаж:


#НМЦ_ПТО_Дніпро,  #профтехосвіта_викладання_математики


СЕМІНАР-НАРАДА
заступників директорів, старших майстрів, методистів ЗП(ПТ)О
з питань тарифікації
09.09.2022 

Матеріали семінару-наради

 заступників директорів, старших майстрів, методистів ЗП(ПТ)О
09.09.2022

 

Організаційні заходи щодо проведення тарифікації  педагогічних працівників закладів П(ПТ)О:

https://docs.google.com/document/d/1j4vmTBpxKgeTO8UMIz7Wrh08otcaRhPO/edit .

 

- Електронний облік освітнього процесу в закладах П(ПТ)О в 2022/2023 навчальному році:

https://atoms.ua/#Platform ;

https://e-schools.info/e-service ;

https://e-journal.iea.gov.ua/

(рекомендує МОН, але не є загальнообов’язковим для використання);

https://moodle.org/?lang=uk ;

https://www.youtube.com/watch?v=GD_r3zg5sdM.

- Проведення вхідного діагностування навчальних досягнень здобувачів освіти І курсу закладів П(ПТ)О з предметів загальноосвітньої підготовки

https://drive.google.com/drive/folders/1NY5cSUPMElbFFpggpLWS_sAidLK94A93

https://docs.google.com/document/d/13GOgiEhHHioEE465eNp3tCFeBXY9U2HE/edit .

-   Щодо державних освітніх та професійних стандартів, які затверджені станом на 01.09.2022:

        https://drive.google.com/file/d/1JUmEeeTjkXpmuOJmhsXJ8HdhTB5f3ayx/view

Інструктивно-методичний семінар
для керівників закладів профтехосвіти Дніпропетровщини 

25.05.2022

Відповідно до плану роботи Навчально-методичного центру професійно-технічної освіти у Дніпропетровській області 25 травня 2022 року відбувся семінар для керівників ЗП(ПТ)О - закладів професійної (професійно-технічної) освіти. 

Провели семінар директор НМЦ ПТО Віктор Василиненко і замісниця директора Олена Гришаєва, за участі Оксани Дудлі - начальниці відділу професійно-технічної освіти та ресурсного забезпечення департаменту освіти і науки облдержадміністрації. 

#ПрофтехосвітаДніпропетровщини, #НМЦ_ПТО_Дніпро 

Медіаграмотність:  протидія гібридним загрозам та інформаційно-пропагандистському впливу

Вебінар  від  18.02.2022

На виконання Указу Президента України від 14 лютого 2022 року №53/2022 та заходів, передбачених листом МОН від 15.02.2022 №1/2524-22 «Щодо виконання Указу Президента України» 18 лютого 2022 року навчально-методичним центром професійно-технічної освіти у Дніпропетровській області був проведений вебінар «Медіаграмотність з питань протидії гібридним загрозам та інформаційно-пропагандистському впливу». 

Модерувала захід заступниця директора НМЦ ПТО Олена Гришаєва. 

#ГібриднаІнформаційнаВійна, #МедіаграмотністьПрофтехосвітаДніпро 

Формування в ЗП(ПТ)О внутрішньої системи забезпечення якості освіти. 

Вебінар від 27.01.2022

Відповідно до плану роботи Навчально-методичного центру професійно-технічної освіти у Дніпропетровській області 27 січня 2021 року відбувся вебінар для керівників ЗП(ПТ)О (закладів професійної (професійно-технічної) освіти). 

Основні розглянуті теми:

В роботі вебінару взяла участь Оксана Дорошенко, завідувачка сектором роботи з експертами Державної служби забезпечення якості освіти у Дніпропетровській області. 

Сергій Пастернак - заступник начальника управління, начальник відділу професійно-технічної освіти управління роботи з закладами професійно-технічної та позашкільної роботи департаменту інституційного аудиту Державної служби якості освіти України - висвітлив усі питання вебінару і відповів на питання учасників. 

#СлужбаЯкостіОсвітиПрофтехосвітаДніпропетровщини, #НМЦ_ПТО_Дніпро 

Розбудова в ЗП(ПТ)О внутрішньої системи забезпечення якості освіти. 

Вебінар від 21.01.2022

Відповідно до плану роботи навчально-методичний центр професійно-технічної освіти у Дніпропетровській області 21 січня 2021 року провів вебінар для керівників закладів професійної (професійно-технічної) освіти (ЗП(ПТ)О) з питань розбудови в ЗП(ПТ)О внутрішньої системи забезпечення якості освіти (ВСЗЯО). 

Модерувала захід заступниця директора НМЦ ПТО Олена Гришаєва. В роботі вебінару взяла участь Оксана Дорошенко, завідувачка сектором роботи з експертами Державної служби ЗЯО у Дніпропетровській області. 

#СлужбаЯкостіОсвітиПрофтехосвітаДніпропетровщини, #НМЦ_ПТО_Дніпро  

НМЦ ПТО:  Засідання секції координаторів
з комунікаційних зв’язків ЗП(ПТ)О

01.10.2021


Засідання проведене 1 жовтня 2021 року Навчально-методичним центром ПТО у Дніпропетровській області. 

Тема заходу: «Створення інформаційно-комунікаційного контенту з метою формування позитивного іміджу системи профосвіти, закладів П(ПТ)О, освітніх послуг, робітничих професій з урахуванням ринку праці та потреб громади в робітничому потенціалі». 

Модерувала засідання секції методистка НМЦ ПТО Світлана Головченко.
З питань порядку денного виступили методистки НМЦ Ірина Ємець і Тетяна Мандрик (Криворізький кабінет). 

#НмцПтоКомунікаціяЗакладівПТО  

НМЦ ПТО:  Семінар для закладів профтехосвіти з питань внутрішньої системи забезпечення якості освіти (ВСЗЯО)

24.09.2021 

24 вересня 2021 року відповідно до плану роботи навчально-методичного центру ПТО у Дніпропетровській області відбувся інструктивно-методичний семінар для керівників закладів професійної (професійно-технічної) освіти з питань напрацювання документів внутрішньої системи забезпечення якості освіти (ВСЗЯО) за участі представників Державної служби якості освіти. 

З вступним словом щодо розбудови ВСЗЯО у закладах профтехосвіти Дніпропетровщини до учасників заходу звернулась Олена Вікторівна Гришаєва, заступниця директора НМЦ ПТО у Дніпропетровській області. 

Про формування внутрішньої системи забезпечення якості освіти у закладах професійно-технічної освіти учасників семінару поінформував Сергій Васильович Пастернак, заступник начальника управління, начальник відділу професійно-технічної освіти управління роботи з закладами професійно-технічної та позашкільної роботи департаменту інституційного аудиту Державної служби якості освіти України. 

Діяльності управління Державної служби якості освіти України у Дніпропетровській області був присвячений виступ його начальниці - Наталії Вікторівни Кириченко. 

Модерувала порядок денний семінару О.В. Гришаєва. 

#СлужбаЯкостіОсвітиПрофтехосвітаДніпропетровщини, #ПрофтехосвітаДніпропетровщини 

НМЦ ПТО:  Навчально-методичне  оnline  консультування  
щодо  участі  ЗП(ПТ)О  у  навчальному  процесі  МАН
09.09.2021 

Навчально-методичний центр професійно-технічної освіти у Дніпропетровській області 09.09.2021 року провів навчально-методичне оnline консультування «Про підсумки участі ЗП(ПТ)О у навчальному процесі МАН. Провідні форми у роботі з творчо обдарованою молоддю. Організація науково-дослідницької роботи учнів ЗП(ПТ)О у 2021-2022 навчальному році» для відповідальних за роботу з творчо обдарованими учнями (заступників директорів з НВР, ВР, НР, методистів ЗП(ПТ)О області). 

Модерувала захід методистка НМЦ ПТО у Дніпропетровській області Тамара Григорівна Кузь. 

#МалаАкадеміяНаукПрофтеосвітаДніпро 

НМЦ ПТО: Секція керівників ЗП(ПТ)О
(заступників директора з ВР, НВР)
08.09.2021 

8 вересня 2021 року Навчально-методичний центр професійно-технічної освіти у Дніпропетровській області провів засідання секції керівників закладів П(ПТ)О області (заступників директорів з навчально-виховної роботи). 

Про підсумки минулого навчального року, пріоритетні вектори діяльності та особливості 2021-2022 навчального року повідомила заступниця директора Центру О.В. Гришаєва

Питання порядку денного цього засідання секції висвітлили методистки Центру І.С. Ємець, Н.О. Муха, Т.В. Керницька, С.В. Головченко і Л.Г. Піковець, які проінформували про важливі і невідкладні заходи на всіх напрямах виховної роботи в закладах профтехосвіти та відповіли на запитання учасників вебінару. 

#ПТО_ВиховнаРобота

НМЦ ПТО: тренінг по застосуванню HACCP
у діяльності закладів профтехосвіти 

3 вересня 2021 року Навчально-методичний центр професійно-технічної освіти у Дніпропетровській області провів перший тренінг по застосуванню HACCP у діяльності закладів профтехосвіти. 

ХАССП - це систематичний підхід до забезпечення безпеки продуктів харчування, що ґрунтується на попередженні появи можливих ризиків. Абревіатура HACCP є скороченням англійських слів – Hazard Analysis and Critical Control Point (аналіз ризиків і визначення критичних контрольних точок). У пострадянському варіанті склалося усталене позначення ХАССП; далі нами буде застосовуватись адекватна абревіатура "HACCP". 

Головним завданням системи HACCP є аналіз небезпек і проведення поетапного контролю за всіма етапами приготування страв і продуктів харчування, починаючи від прийому продуктів на склад і до моменту подачі готової страви. 

НАССР у навчальних закладах – важливий інструмент для контролю безпеки харчування. Адміністрація закладів зобов’язана впровадити та постійно підтримувати функціонування принципів системи HACCP на харчоблоках. 

Вимоги щодо забезпечення санітарного законодавства на харчоблоках закладів освіти відображені в наступних документах: 

Детальніше - на сайті Міністерства освіти і науки України: https://mon.gov.ua/ua/osvita/zagalna-serednya-osvita/shkilne-harchuvannya/standarti-nassr.

#HACCPПрофесійноТехнічнаОсвіта, #ХАССППрофесійноТехнічнаОсвіта 

НМЦ ПТО: серпневий методичний
Інтернет-марафон 2021, частина 3

26 серпня 2021 року Навчально-методичний центр професійно-технічної освіти у Дніпропетровській області провів серпневий методичний Інтернет-марафон.

 

Частина третя. Секція голів методичних комісій профільних дисциплін.

Модерувала засідання секції заступниця директора НМЦ ПТО Олена Гришаєва.

Посилання на завантаження матеріалів до цієї секції: https://drive.google.com/drive/folders/1VZXaTm2GId35C1wwjGuAuvsby-K3Cgat?usp=sharing.

#СерпневийМетодичний2021

НМЦ ПТО: серпневий методичний
Інтернет-марафон 2021, частина 2

26 серпня 2021 року Навчально-методичний центр професійно-технічної освіти у Дніпропетровській області провів серпневий методичний Інтернет-марафон. 

Частина друга: секція голів методичних комісій загальноосвітніх дисциплін. 

Модерувала засідання секції   методистка НМЦ ПТО у Дніпропетровській області Тамара Кузь.

Посилання на завантаження матеріалів до цієї секції: https://drive.google.com/drive/folders/1ayvmYtgTmZwN9CZlMr_2UFWxCFlYXtEC?usp=sharing.

#СерпневийМетодичний2021 

НМЦ ПТО: серпневий методичний
Інтернет-марафон 2021, частина 1

26 серпня 2021 року Навчально-методичний центр професійно-технічної освіти у Дніпропетровській області провів серпневий методичний Інтернет-марафон.

Частина перша: секція заступників директорів ЗП(ПТ)О з НВР, НР, старших майстрів, методистів. 

Модерували засідання секції:  директор НМЦ ПТО у Дніпропетровській області Віктор Василиненко і заступниця директора Олена Гришаєва.

Посилання для завантаження матеріалів до цієї секції:

https://drive.google.com/drive/folders/1RoMpHSI6AAlj6EhAhZTGZLKESKmK5Cs4?usp=sharing.

#СерпневийМетодичний2021

Методична служба Навчально-методичного центру професійно-технічної освіти у Дніпропетровській області 6 травня 2021 року провела методичний марафон в рамках обласного «Методичного фестивалю "Педагогіка партнерства: від ідеї - до результату"» серед закладів профтехосвіти Дніпропетровщини 

Засідання секції методистів ЗП(ПТ)О 18 лютого 2021 року під проводом методиста НМЦ ПТО у Дніпропетровській області Наталі Олексіївни Мухи