Вебінари
методичної служби НМЦ ПТО

НМЦ ПТО: Засідання секції координаторів
з комунікаційних зв’язків ЗП(ПТ)О

01.10.2021


Засідання проведене 1 жовтня 2021 року Навчально-методичним центром ПТО у Дніпропетровській області.

Тема заходу: «Створення інформаційно-комунікаційного контенту з метою формування позитивного іміджу системи профосвіти, закладів П(ПТ)О, освітніх послуг, робітничих професій з урахуванням ринку праці та потреб громади в робітничому потенціалі».

Модерувала засідання секції методистка НМЦ ПТО Світлана Головченко.
З питань порядку денного виступили методистки НМЦ Ірина Ємець і Тетяна Мандрик (Криворізький кабінет).

#НмцПтоКомунікаціяЗакладівПТО

НМЦ ПТО: Семінар для закладів профтехосвіти з питань внутрішньої системи забезпечення якості освіти (ВСЗЯО)

24.09.2021

24 вересня 2021 року відповідно до плану роботи навчально-методичного центру ПТО у Дніпропетровській області відбувся інструктивно-методичний семінар для керівників закладів професійної (професійно-технічної) освіти з питань напрацювання документів внутрішньої системи забезпечення якості освіти (ВСЗЯО) за участі представників Державної служби якості освіти.

З вступним словом щодо розбудови ВСЗЯО у закладах профтехосвіти Дніпропетровщини до учасників заходу звернулась Олена Вікторівна Гришаєва, заступниця директора НМЦ ПТО у Дніпропетровській області.

Про формування внутрішньої системи забезпечення якості освіти у закладах професійно-технічної освіти учасників семінару поінформував Сергій Васильович Пастернак, заступник начальника управління, начальник відділу професійно-технічної освіти управління роботи з закладами професійно-технічної та позашкільної роботи департаменту інституційного аудиту Державної служби якості освіти України.

Діяльності управління Державної служби якості освіти України у Дніпропетровській області був присвячений виступ його начальниці - Наталії Вікторівни Кириченко.

Модерувала порядок денний семінару О.В. Гришаєва.

#СлужбаЯкостіОсвітиПрофтехосвітаДніпропетровщини, #ПрофтехосвітаДніпропетровщини

НМЦ ПТО: Навчально-методичне оnline консультування
щодо участі ЗП(ПТ)О у навчальному процесі МАН
0
9.09.2021

Навчально-методичний центр професійно-технічної освіти у Дніпропетровській області 09.09.2021 року провів навчально-методичне оnline консультування «Про підсумки участі ЗП(ПТ)О у навчальному процесі МАН. Провідні форми у роботі з творчо обдарованою молоддю. Організація науково-дослідницької роботи учнів ЗП(ПТ)О у 2021-2022 навчальному році» для відповідальних за роботу з творчо обдарованими учнями (заступників директорів з НВР, ВР, НР, методистів ЗП(ПТ)О області).

Модерувала захід методистка НМЦ ПТО у Дніпропетровській області Тамара Григорівна Кузь.

#МалаАкадеміяНаукПрофтеосвітаДніпро

НМЦ ПТО: Секція керівників ЗП(ПТ)О
(заступників директора з ВР, НВР)
08.09.2021

8 вересня 2021 року Навчально-методичний центр професійно-технічної освіти у Дніпропетровській області провів засідання секції керівників закладів П(ПТ)О області (заступників директорів з навчально-виховної роботи).

Про підсумки минулого навчального року, пріоритетні вектори діяльності та особливості 2021-2022 навчального року повідомила заступниця директора Центру О.В. Гришаєва.

Питання порядку денного цього засідання секції висвітлили методистки Центру І.С. Ємець, Н.О. Муха, Т.В. Керницька, С.В. Головченко і Л.Г. Піковець, які проінформували про важливі і невідкладні заходи на всіх напрямах виховної роботи в закладах профтехосвіти та відповіли на запитання учасників вебінару.

#ПТО_ВиховнаРобота

НМЦ ПТО: тренінг по застосуванню HACCP
у діяльності закладів профтехосвіти

3 вересня 2021 року Навчально-методичний центр професійно-технічної освіти у Дніпропетровській області провів перший тренінг по застосуванню HACCP у діяльності закладів профтехосвіти.

ХАССП - це систематичний підхід до забезпечення безпеки продуктів харчування, що ґрунтується на попередженні появи можливих ризиків. Абревіатура HACCP є скороченням англійських слів – Hazard Analysis and Critical Control Point (аналіз ризиків і визначення критичних контрольних точок). У пострадянському варіанті склалося усталене позначення ХАССП; далі нами буде застосовуватись адекватна абревіатура "HACCP".

Головним завданням системи HACCP є аналіз небезпек і проведення поетапного контролю за всіма етапами приготування страв і продуктів харчування, починаючи від прийому продуктів на склад і до моменту подачі готової страви.

НАССР у навчальних закладах – важливий інструмент для контролю безпеки харчування. Адміністрація закладів зобов’язана впровадити та постійно підтримувати функціонування принципів системи HACCP на харчоблоках.

Вимоги щодо забезпечення санітарного законодавства на харчоблоках закладів освіти відображені в наступних документах:

  • Державні санітарні правила та норми влаштування, утримання загальноосвітніх навчальних закладів та організації навчально-виховного процесу ДСанПіН 5.5.2.008-01;

  • Порядок організації харчування дітей у навчальних та оздоровчих закладах, затверджений наказом Міністерства охорони здоров’я України, Міністерства освіти і науки України від 01 червня 2005 року № 242/329, зареєстрований у Міністерстві юстиції України 15 червня 2005 року за № 661/10941.

Детальніше - на сайті Міністерства освіти і науки України: https://mon.gov.ua/ua/osvita/zagalna-serednya-osvita/shkilne-harchuvannya/standarti-nassr.

#HACCPПрофесійноТехнічнаОсвіта, #ХАССППрофесійноТехнічнаОсвіта

НМЦ ПТО: серпневий методичний
Інтернет-марафон 2021, ч
астина 3

26 серпня 2021 року Навчально-методичний центр професійно-технічної освіти у Дніпропетровській області провів серпневий методичний Інтернет-марафон.

Частина третя. Секція голів методичних комісій профільних дисциплін.

Модерувала засідання секції заступниця директора НМЦ ПТО Олена Гришаєва.

Посилання на завантаження матеріалів до цієї секції: https://drive.google.com/drive/folders/1VZXaTm2GId35C1wwjGuAuvsby-K3Cgat?usp=sharing.

#СерпневийМетодичний2021

НМЦ ПТО: серпневий методичний
Інтернет-марафон 2021, ч
астина 2

26 серпня 2021 року Навчально-методичний центр професійно-технічної освіти у Дніпропетровській області провів серпневий методичний Інтернет-марафон.

Частина друга: секція голів методичних комісій загальноосвітніх дисциплін.

Модерувала засідання секції методистка НМЦ ПТО у Дніпропетровській області Тамара Кузь.

Посилання на завантаження матеріалів до цієї секції: https://drive.google.com/drive/folders/1ayvmYtgTmZwN9CZlMr_2UFWxCFlYXtEC?usp=sharing.

#СерпневийМетодичний2021

НМЦ ПТО: серпневий методичний
Інтернет-марафон 2021, частина 1

26 серпня 2021 року Навчально-методичний центр професійно-технічної освіти у Дніпропетровській області провів серпневий методичний Інтернет-марафон.

Частина перша: секція заступників директорів ЗП(ПТ)О з НВР, НР, старших майстрів, методистів.

Модерували засідання секції: директор НМЦ ПТО у Дніпропетровській області Віктор Василиненко і заступниця директора Олена Гришаєва.

Посилання для завантаження матеріалів до цієї секції:

https://drive.google.com/drive/folders/1RoMpHSI6AAlj6EhAhZTGZLKESKmK5Cs4?usp=sharing.

#СерпневийМетодичний2021

Методична служба Навчально-методичного центру професійно-технічної освіти у Дніпропетровській області 6 травня 2021 року провела методичний марафон в рамках обласного «Методичного фестивалю "Педагогіка партнерства: від ідеї - до результату"» серед закладів профтехосвіти Дніпропетровщини

Засідання секції методистів ЗП(ПТ)О 18 лютого 2021 року під проводом методиста НМЦ ПТО у Дніпропетровській області Наталі Олексіївни Мухи