Українська мова
і література


Викладач української мови і літератури
Ніна Миколаївна Кулікова


День вишиванки

19.05.2022

Презентація День Вишиванки.pptx

2006 року в Україні було запроваджено особливе свято - День вишиванки. Ініціатором створення виступила Леся Воронюк, яка на той час була студенткою історичного факультету Чернівецького національного університету. Дівчина запропонувала своїм одногрупникам обрати день та прийти на лекції в національному вбранні. Цю ідею підтримали не лише студенти, але й викладачі. З роками традиція стала популярною по всій території України. Дата завжди припадає на третій четвер травня. 2022 року це 19 травня. Подія швидше носить символічний характер, тому що не прив'язана до державного або церковного свята.

Особливе значення День вишиванки має саме 2022 року, коли Росія розпочала повномасштабну війну проти України. Одягнена вишиванка 19 травня - символ незламності українського духу, заява на весь світ про те, що українці - вільний народ.

Перший урок 2021-2022 навчального року
«Тридцять років по десять кроків»

Міністерством освіти і науки України перший урок у цьому навчальному році було рекомендовано присвятити відзначенню 30-ї річниці незалежності України.

Цій знаменній річниці у житті держави був присвячений урок «Тридцять років по десять кроків», який провели 1 вересня викладачка української мови і літератури Ніна Миколаївна Кулікова і наш бібліотекар Валентина Василівна Рибцова.

#прплПершийУрок2021, #30роківНезалежностіУкраїни

До 165-річчя від дня народження Івана Франка

Презентація створена для участі у челенджі «Великі роковини велета України» викладачем української мови і літератури нашого ліцею Ніною Миколаївною Куліковою.

Челендж для вшанування пам’яті видатного письменника Івана Франка ініційований Навчально-методичним центром професійно-технічної освіти у Дніпропетровській області напередодні 30-річчя Незалежності України.


Інформація щодо челенджу в мережі Фейсбук:

#І_Франко165_ПТО_Дніпропетровщини,

#Україна30_ПТО_Дніпропетровщини,

#УС_ПТО_Дніпропетровщини,

#Україна30_Марафон_ПТО_Дніпропетровщини.

Тамара Кузь

17 серпня ·

Долучаємося до челенджу
«Великі роковини велета України»

#і_франко165_пто_дніпропетровщини — «Цікаве» - Facebook.mp4

Цього року Україна відзначає 165 річницю від дня народження Івана Франка - видатного письменника, поета, драматурга, публіциста, видавця, філософа, соціолога, політолога, історика, економіста, громадського та політичного діяча.

Напередодні цієї річниці та 30-річчя незалежності України Навчально-методичний центр професійно-технічної освіти Дніпропетровщини започаткував челендж «Великі роковини велета України».

Пропонуємо закладам професійної (професійно-технічної) освіти долучитися до заходу, відеролики розміщувати на сайтах закладів, у соцмережах та за хештегами:

#І_Франко165_ПТО_Дніпропетровщини

#Україна30_ПТО_Дніпропетровщини

#УС_ПТО_Дніпропетровщини

#Україна30_Марафон_ПТО_Дніпропетровщини

Дуже цікава і натхнена відеорозповідь, не пошкодуйте часу!

#Письменники #Література #Процюк

Письменник і популярність:
Іван Франко (до 165-річчя від дня народження)