Змагаючись - навчаємось!
XI Всеукраїнська інтернет-олімпіада
«На Урок» (Осінь 2021)
Колеги! Реєстрацію відкрито! На вас чекає 15 захоплюючих змагань для наших здобувачів освіти І - ІІІ курсів.
На Дніпропетровщині стартувало навчання з мехатроніки – учасниками стали учні шкіл та профтехів
Повідомлення опубліковане 09 березня 2021 року на сайті МОН.
Автор фото - НМЦ ПТО у Дніпропетровській області
Близько 120 учнів закладів професійно-технічної освіти та 180 школярів Дніпропетровщини пройдуть безкоштовне навчання й презентують власні проєкти з мехатроніки в межах конкурсу Interpipe Mechatronic Lab. Його організували на базі Національного технічного університету «Дніпровська політехніка». Цьогоріч таке навчання вперше пройдуть і викладачі профтехів.
Напередодні досвідчені тренери підготували для конкурсу спеціальні програми. Змагання відбуваються вже 4 роки поспіль, однак через карантинні обмеження нині теоретичний матеріал учасники опановують на онлайн-лекціях. Під час практик вони розроблятимуть програми самостійно у своїх закладах, а викладачі перевірятимуть правильність їх написання, завантажуючи до контролера. Тестування програм відбуватиметься за допомогою німецької техніки FESTO. Особливістю обладнання є його здатність імітувати реальні виробничі процеси.
Вже в травні відбудуться фінальні змагання конкурсу, де будуть обрані найсильніші команди.
Конкурс проходить за ініціативи ПАТ «Інтерпайп Нижньодніпровський трубопрокатний завод». У такий спосіб компанія популяризує інженерні професії серед молоді та оновлює підхід до підготовки кваліфікованих робітників.
У лютому стартує четвертий безкоштовний курс навчання мехатроніці для старшокласників і студентів ПТУ. Організатори проєкту – українська промислова компанія ІНТЕРПАЙП і НТУ «Дніпровська політехніка». Заняття проходять на базі лабораторій Interpipe Mechatronic Lab, відкритих спеціально для отримання практичних навичок в цій сучасній технічній спеціальності. У цьому році курс повністю пройде онлайн.
Якщо ще кілька років тому про мехатроніків не знали, то тепер це слово не викликає подиву. Через кілька років без мехатроніка не зможе обходитися жодне сучасне підприємство. Такі фахівці потрібні, щоб правильно обслужити, запрограмувати і налаштувати автоматизоване і роботизовані обладнання.
Начальник управління комунікацій ІНТЕРПАЙП Людмила Новак зазначила: «З кожним роком курс, відкритий спільно з «Дніпровською політехнікою», збирає все більше школярів і студентів. Ми починали з групи в 20 осіб, а в минулому році тут навчалися вже більше 120 підлітків. І це не дивно. Ми оснастили лабораторії Interpipe Mechatronic Lab сучасними німецькими конструкторами, вчитися на такому обладнанні і захоплююче і приємно. Для нас це – інвестиція в майбутнє: для управління і роботи з сучасним обладнанням нам потрібні саме такі фахівці».
Цього року, враховуючи карантин, програма буде проходити в онлайн-форматі. Взяти участь в Interpipe Mechatronic Lab зможуть школярі та учні ПТУ Дніпра і області. Участь в програмі командна: в шкільних командах – по 2 людини, в командах профтеху – по 3 людини від одного навчального закладу. У фіналі програми команди позмагаються за звання кращих та приємні призи.
За словами Сергія Худолія, доцента кафедри електроприводу НТУ «Дніпровська політехніка» та куратора проєкту: «В минулому році нам довелося адаптуватися до карантинних реалій і зробити програму дистанційною. І ми зробили все, щоб вона нітрохи не поступалася очної. Учасники віддалено підключаються до конструкторів для їх програмування. При цьому можуть спостерігати з вебкамери за всім, що відбувається. Сезон-2021 також повністю пройде в онлайн форматі, з вебінарами, практичними завданнями, відбірковим туром і фіналом».
У сезон-2021 планується залучити до участі 30 шкіл і 30 ПТУ. А всього за час існування програми в ній пройшло навчання понад 500 дітей.
Навчання буде проходити з березня по травень. Записатися на курс можна до 15 лютого 2021 року:
– для студентів коледжів, технікумів та ПТУ https://cutt.ly/DkwUSik
– для старшокласників https://cutt.ly/SkwTfCG
Довідка:
Interpipe Mechatronic Lab – безкоштовна освітньо-тренувальна програма по мехатроніці для школярів і студентів. Програма розроблена експертами Дніпровської Політехніки і проводиться в класах і на обладнанні, придбаному компанією ІНТЕРПАЙП. Навчання проводиться протягом 3-х місяців, в травні 2021 буде проведено фінал на якому визначать кращі команди в кожній лізі.
ІНТЕРПАЙП – українська промислова компанія, виробник безшовних труб і ж / д коліс. Продукція компанії постачається більш ніж в 80 країн світу через мережу торгових офісів, розміщених на ключових ринках СНД, Близького Сходу, Північної Америки та Європи. У 2020 році ІНТЕРПАЙП реалізував 662 тис. тонн готової продукції, в тому числі – 192 тис. тонн ж / д продукції. Продажі ж / д продуктів здійснюються під брендом KLW.
У ІНТЕРПАЙП працюють 11 тис. співробітників. У 2020 році Компанія перерахувала до бюджетів усіх рівнів 2,54 млрд. грн.
НТУ «Дніпровська політехніка» – вищий навчальний заклад IV рівня акредитації, багатогалузевий технічний університет, найстаріший заклад вищої освіти в місті Дніпро, перша установа вищої гірничої освіти України. В університеті працює близько 700 викладачів, серед яких – близько 200 докторів наук і професорів, 400 кандидатів наук, доцентів, члени НАН України та галузевих академій, лауреати державних премій. В університеті навчається близько 8,6 тис. студентів.
Про проєкт
Interpipe Mechatronic Lab щорічно реалізується компанією Інтерпайп та Національним технічним університетом «Дніпровська політехніка» за підтримки Департаменту освіти і науки Дніпропетровської обласної адміністрації та Департаменту гуманітарної політики Дніпровської міської ради.
Мета проєкту: популяризація технічних наук (мехатроніки та робототехніки зокрема) серед школярів і студентів коледжів, технікумів та професійно-технічних закладів освіти.
Учасники поділені на дві ліги: шкільну лігу та лігу коледжів і ПТУ. Навчання безкоштовне і відбувається у м. Дніпро. Проїзд до місця навчання та назад — за рахунок учасників. Кожний навчальний заклад виставляє команду з трьох учасників, очолювану куратором від навчального закладу.
Етапи проєкту
тренування (лютий-травень);
відбірковий тур Mechatronic Battle (травень);
фінальні змагання Mechatronic Battle на технічному фестивалі INTERPIPE TECH FEST (вересень).
Тренерами виступають викладачі НТУ «Дніпровська політехніка».
Технічний фестиваль INTERPIPE TECH FEST проводиться компанією Інтерпайп з 2016 р. та є найбільшим технічним фестивалем Східної Європи. Протягом двох днів у парку розваг «Лавина» (Дніпро), окрім іншого, відбуваються змагання з мехатроніки серед школярів, студентів коледжів та професіоналів.
Як взяти участь
Початок проєкту – в лютому. Навчальні заклади заздалегідь попереджаються про початок чергового сезону. За кілька тижнів до початку відкривається доступ до реєстрації команд за посиланнями для школярів та для студентів коледжів, технікумів, ПТУ. Під час реєстрації вводяться офіційна назва навчального закладу, прізвище, ім’я та по-батькові, телефон, e-mail кожного учасника та куратора команди.
Ліга коледжів та ПТУ
Учасники ліги — студенти 2-3 курсів Дніпра та області. Заняття проводяться у навчальному центрі Upipe компанії Інтерпайп (Дніпро, вул. Каштанова, 35) по п'ятницях або суботах з 10.00 до 15.00 із перервою на каву/чай з ласощами. Кількість занять для кожної команди – 4. Дати занять узгоджуються з куратором команди після реєстрації.
Тренінги проводяться з використанням навчальних стендів компанії FESTO (Німеччина) та програмованих контролерів компанії Siemens (Німеччина).
Тренери ліги
Бешта Дмитро Олександрович;
Боровик Роман Олексійович;
Ткаченко Сергій Миколайович;
Худолій Сергій Сергійович
Якщо залишились питання
стосовно змісту тренування:
Худолій Сергій +380 66 707 06 99, imlab.2019@gmail.com, профіль у Facebook