Новини


В Україні почали відзначати Дні Європи


Служба Віце-прем'єр-міністра України, опубліковано 10 травня 2021 року о 10:29Сьогодні, 10 травня, в Україні стартує інформаційна кампанія з нагоди Дня Європи. Першою активністю став запуск онлайн-марафону #миEUКраїна, який триватиме тиждень і завершиться 15 травня, коли вся Україна відзначатиме День Європи. Через пандемію коронавірусу другий рік поспіль святкування в Україні проходять онлайн.

Впродовж тижня органи влади ділитимуться на своїх сторінках в мережі Facebook історіями про те, як вони кожного дня своїми рішеннями втілюють шість базових цінностей Європейського Союзу.

«Рівень якості життя і можливостей для самореалізації кожної людини в Європейському Союзі – один із найкращих у світі. Він ґрунтується на наборі цінностей, принципів, суспільних правил і звичаїв, втілених як у відносинах держави з громадянином, так і взаєминах громадян між собою. Онлайн-марафоном #миEUкраїна до Дня Європи ми прагнемо показати, як європейські цінності вже сьогодні стають невід’ємною частиною українського світогляду. Вони вже є рамкою, якою ми керуємося у житті. Від державних установ, які провадять людиноорієнтовану політику, і до окремого громадянина, який сортує сміття, прибирає за своїм собакою надворі, і з повагою ставиться до заборони їхати автівкою по смузі міського транспорту. Не тільки тому, що за це штрафують, а тому, що це просто «не по- людськи». І «не по-європейськи», –- прокоментувала старт онлайн-марафону Віце-прем'єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Ольга Стефанішина.

Зі свого боку, обласні державні адміністрації покажуть приклади європейської поведінки, яка також втілює базові цінності ЄС, –- як на прикладах власних дій і рішень, так і на прикладах поведінки жителів свого регіону.

Всі історії об’єднаються хештегом #миEUКраїна у мережі Facebook.

Як відомо, шість базових цінностей ЄС зафіксовані в ст. 2 Договору про Європейський Союз: «Союз заснований на цінностях поваги людської гідності, свободи, демократії, рівності, правової держави і дотримання прав людини, включаючи права осіб, що належать до меншин. Ці цінності є спільними для держав-членів в рамках суспільства, що характеризується плюралізмом, недискримінацією, терпимістю, справедливістю, солідарністю і рівністю жінок і чоловіків».

Втілення базових цінностей ЄС є одним із критеріїв вступу до Союзу, як зазначено в ст.49: «Будь-яка європейська держава, яка поважає цінності, зазначені в статті 2 Договору про Європейський Союз, і зобов'язується впровадити їх в життя, може звернутися із заявкою з метою стати членом Союзу».

Онлайн-марафон до Дня Європи в Україні #миEUКраїна проходить в межах урядової інформаційної кампанії EUКраїна. Кампанія стартувала в грудні 2020 року за ініціативи Віце-прем'єр-міністра з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Ольги Стефанішиної та за підтримки Представництва Європейського Союзу в Україні і проекту ЄС «Association4U». Мета інформаційної кампанії – підвищити обізнаність українців про переваги інтеграції України до Європейського Союзу та продемонструвати втілення базових цінностей ЄС на прикладах щоденного життя українців.

Більше про кампанію EUКраїна та про євроінтеграцію загалом можна дізнатися за посиланням: https://association4u.in.ua/

Довідково

День Європи відзначається щорічно: 5 травня Радою Європи та 9 травня Європейським Союзом як річниця проголошення плану виходу Європи з післявоєнної кризи міністром закордонних справ Франції Робер Шуманом 9 травня 1950 року, відомої також як Декларація Шумана. В України свято відзначають з 2003 року у третю суботу травня.


Інформаційна політика Культура


З В І Т

ДЗП(ПТ)О «Придніпровського професійного ліцею міста Дніпро»

про заходи проведення місячника благоустрою та озеленення в рамках акції «За чисте дозвілля»


15.04.2021 – відеоконференція. Головною метою заходу є популяризація екологічних знань, формування екологічної культури здобувачів освіти, надання інформації про стан екологічної безпеки та навколишнього середовища в Самарському районі міста, виховання у здобувачів освіти екологічного мислення.

17.04.2021 у День довкілля оновлювали та висаджували саджанці кущів та дерев, оздоблювали територію ліцею.

22.04.2021 – онлайн-спілкування «Міжнародний день Землі». Сприяти популяризації про навколишнє середовище задля того, щоб найдовше зберегти екосистему планети у задовільному стані. Мета заходу – привернути увагу здобувачів освіти до стану планети, вкотре нагадати дітям про те, що зараз як ніколи раніше необхідність берегти природу є надзвичайно гострою.

26 квітня – 35 роковини Чорнобильської катастрофи. Хвилина пам’яті «Ціною життя». Інформаційна виставка – демонстрація «Пам'ять про Чорнобиль незгасна».

Виховна година «Чорнобиль: трагедія, подвиг, пам’ять». Участь у заходах із вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС біля пам’ятника ліквідаторам наслідків аварії на Чорнобильській АЕС у Самарському районі міста Дніпра.


Т.в.о. директора Тетяна Бабчинська


Президент України
утворив Раду з питань розвитку професійно-технічної освіти


Про це повідомляє пресслужба глави держави.

31 березня 2021 року - 08:31

Президент України Володимир Зеленський підписав Указ № 130/2021 «Про пріоритетні заходи щодо розвитку професійної (професійно-технічної) освіти».

Документ має на меті сприяння модернізації системи професійної (професійно-технічної) освіти відповідно до потреб ринку праці, міжнародних стандартів і практик для забезпечення реалізації права громадян на якісну та доступну професійну (професійно-технічну) освіту, а також створення умов для формування й розвитку актуальних професійних компетентностей людини для її успішної професійної діяльності та самореалізації.

Зокрема, цим указом утворена Рада з питань розвитку професійної (професійно-технічної) освіти як консультативно-дорадчий орган при Президентові України та затверджене Положення про неї.

Рада утворюється у складі голови, двох заступників голови та інших членів Ради, які беруть участь у її роботі на громадських засадах. Персональний склад Ради затверджує Глава держави.

Основними завданнями Ради є: моніторинг розвитку професійної (професійно-технічної) освіти; аналіз та удосконалення законодавства України у цій сфері; вивчення тенденцій розвитку ринку праці та прогнозування пріоритетних напрямів і шляхів розвитку освіти; розробка пропозицій щодо формування сучасних професійних компетентностей у сфері професійної (професійно-технічної) освіти тощо.

Керівникові Офісу Президента України доручається подати у двотижневий строк пропозиції щодо персонального складу Ради.

Кабінет Міністрів має забезпечити розробку та затвердити до 1 вересня поточного року державну цільову програму розвитку професійної освіти на період до 2027 року, спрямовану на модернізацію системи професійної та професійно-технічної освіти.

Програма повинна передбачати заходи щодо вдосконалення системи професійної (професійно-технічної) освіти України та запровадження кращої моделі фінансування діяльності відповідних закладів з урахуванням реальних потреб для забезпечення здобуття сучасних професій.

Має відбутися оновлення змісту такої освіти, серед іншого шляхом розробки та затвердження нових державних стандартів, упровадження в освітній процес інноваційних технологій навчання, забезпечення здобувачів професійної освіти сучасними підручниками (посібниками) та їхніми електронними версіями.

Також має передбачатися запровадження ефективних механізмів проходження виробничого навчання, виробничої практики відповідно до актуальних вимог професійних стандартів.

Крім того, повинне відбутися оновлення програм підвищення кваліфікації для викладачів, педагогів професійного навчання, майстрів виробничого навчання таких закладів освіти, а також підвищення престижності їхньої праці, зокрема шляхом запровадження мотиваційних фінансових інструментів оплати праці.

Також уряд має опрацювати питання щодо підвищення розміру стипендіального забезпечення учнів закладів професійної (професійно-технічної) освіти та розглянути можливість передачі державних закладів професійної освіти у комунальну власність.


Джерело: https://www.president.gov.ua/news/volodimir-zelenskij-utvoriv-radu-z-pitan-rozvitku-profesijno-67433


Для сайту - Дайджест щодо проведення тижня економічних дисциплін.pdf

Автор фото – пресслужба Міністерства освіти і науки України

Учень Межівського професійно-технічного училища (Дніпропетровська обл.) Микола Сухачов став одним із п’яти переможців Всеукраїнського онлайн-конкурсу "Жінка, яка мене надихає". У ньому взяли участь школярі та студенти з усієї країни. Переможці отримали призи.

У своєму есе учень розповів про Емму Уотсон – акторку, яка його надихає своїми кар’єрними досягненнями, лідерством та активізмом.

Захід був проведений до Міжнародного жіночого дня та покликаний привернути увагу до зусиль, які жінки у всьому світі докладають для створення рівноправного середовища.

Організатором конкурсу став Освітній центр Верховної Ради України за підтримки Програми РАДА, яка виконується Фондом “Східна Європа” та проєктом UNDP Ukraine / ПРООН в Україні з парламентської реформи.

Нагадаємо, що в 5 регіонах країни проведуть фінальні етапи всеукраїнських конкурсів фахової майстерності серед учнів закладів профосвіти.

Опубліковано 18 березня 2021 року

професійна освіта

Президент відзначив українських добровольців державними нагородами

14 березня 2021 року

З нагоди Дня українського добровольця Президент Володимир Зеленський підписав указ № 97/2021, яким відзначив державними нагородами тих, хто виявив особисту мужність у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України.

Орденом «За мужність» ІІІ ступеня відзначено 67 добровольців, з яких 64 – посмертно.

Серед нагороджених – члени Добровольчого українського корпусу «Правий сектор», батальйонів територіальної оборони «Донбас», «Айдар» та ОУН. Також відзначено членів батальйонів патрульної служби міліції особливого призначення «Шахтарськ» і «Чернігів», Української добровольчої армії, диверсійно-розвідувального підрозділу «Патріот», Окремої добровольчої роти «Карпатська Січ».

«Слава героям-добровольцям, які у вирішальний час стали на захист нашої свободи та показали приклад нескореності для всієї України», – сказав Глава держави.


УКАЗ ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ №97/2021

Про відзначення державними нагородами України
Володимир Зеленський звернувся з вітальною промовою до підлітків, які сьогодні беруть участь у Всеукраїнському онлайн-форумі Національної ради дітей і молоді – 2020 «Лідерство. Натхнення. Fun». Глава держави наголосив, що їхнє покоління є надією України, а також побажав дівчатам і юнакам позбутися постійних вагань і надмірної самовпевненості, щоб завжди досягати своєї амбітної мети.


https://www.youtube.com/watch?v=KdN3DiTg9k4З 16 по 20 листопада 2020 року у стінах Ліцею проходив

Тиждень енергозбереження

Під час тижня педагогічними працівниками та здобувачами освіти була проведена низка заходів:

  • організаційно-технічний захід з економного споживання енергоресурсів – інженер з охорони праці Левачов А.Б.;

  • онлайн-заняття «Енергоефективність та відновлювальна енергетика», «Енергозаощадження в будинках» – класні керівники;

  • конкурс еко плакатів на тему «Споживай електроенергію розумно» – здобувачі освіти, педпрацівники;

  • розробка проєктів здобувачів освіти «Енергозбереження в професії», «Збережемо енергію – збережемо клімат» - класні керівники, майстри виробничого навчання;

  • онлайн-диспут «Енергозбереження – крок за кроком» - здобувачі освіти, викладач;

  • виставка літератури на тему «Енергозбереження – справа кожного громадянина» – бібліотека;

  • онлайн-перегляд відеофільмів: «Незручна правда», «Історія речей» «ВАЛЛ-І», «Сміттєві мрії».


Учителі, викладачі, батьки та учні мають можливість висловити власну думку щодо рівня задоволеності організацією та якістю дистанційного навчання у закладах освіти.

Відповідне онлайн-опитування, що має на меті виявлення проблем організації дистанційного навчання й пошуку шляхів їх вирішення, ініційоване Державною службою якості освіти.

Анкета учасника опитування складається з 12 запитань.

Зокрема, учасникам запропоновано оцінити рівень організації дистанційного навчання навесні та восени цього року, визначити рівень підготовки здобувачів освіти у порівнянні з минулим періодом тощо.

Проведення дослідження є анонімним і не потребує надання особистих даних.

Опитування триватиме до 11 листопада 2020 року. Результати дослідження будуть оприлюдненні після 20 листопада.


День Захисника 2020 - Презентация1-відредаговано.pdf

Найращим вчителем 2020 року за версією Global Teacher Prize Ukraine став Василь Дяків.

Про це повідомляється на офіційній сторінці премії в Фейсбуці.

Урочиста церемонія нагородження відбулася в Києві 3 жовтня.

15.09.2020

Майстер-клас з інноваційних виробничих технологій

зварювального виробництва


Навчально-методичний центр професійно-технічної освіти у Дніпропетровській області 15.09.2020 року провів у відео-режимі майстер-клас з впровадження інноваційних виробничих технологій для педагогічних працівників, що здійснюють навчання з професій зварювального виробництва.

Додаткова інформація за тел. (0562) 312-582, методист НМЦ ПТО у Дніпропетровській області Безценна Т.М.

Майстер-клас з інноваційних технологій зварювання_Project13.mp4

03.09.2020 НМЦ ПТО у Дніпропетровській області проводив

вебінар про можливості
ІТ-сервісів для організації дистанційного навчання

(лектор – заступник директора Центру пані Олена Гришаєва).


Шановні колеги, маєте можливість передивитись відеозапис вказаного вебінару, що містить важливі рекомендації щодо оптимального вибору Інтернет-сервісів для дистанційного освітнього процесу в закладах П(ПТ)О.Методичний Інтернет-марафон 2020

Шановні колеги!

Навчально-методичний центр професійно-технічної освіти у Дніпропетровській області у ці дні, 26-31.08.2020 р., проводить серпневий методичний Інтернет-марафон.

Вибрані відеозаписи засідань окремих секцій цього марафону маємо честь вам запропонувати.

Продивляйтеся, нотуйте, завантажуйте, аналізуйте корисну інформацію та рекомендації. )))