Від НМЦ ПТО

Інформаційні матеріали
до відзначення
Дня Української Державності

Для сайту - НМЦПТО - 26.07.2022 ЛИСТ на ЗП(ПТ)О, Ємець.pdf
Для сайту - НМЦПТО - Лист про серпневий інтернет марафон - ред.pdf

18.08.2021 р. № 13/4-355

Керівникам закладів П(ПТ)О

В межах компетенцій доводимо до вашого відома графік традиційних щорічних серпневих он-лайн нарад, які проходитимуть 25-27 серпня в прямій трансляції на YouTube-каналі Дніпровської академії неперервної освіти.

До участі запрошуються усі педагогічні працівники ЗП(ПТ)О.


Заст. директора Олена Гришаєва


Для сайту - НМЦПТО - серпневі наради ДАНО ред Графік.pdf

05.08.2021 № 13/4-340

Керівникам закладів П(ПТ)О

Відповідно до плану навчально-методичного центру професійно-технічної освіти у Дніпропетровській області з підготовки та відзначення 30-ї річниці незалежності України з 09.08.2021 року пропонується розпочати марафон презентацій «Заклад за 30 років незалежності».

Запрошуємо представити заклад у вигляді відеороликів, інфографіки, дайджестів, постерів, фотографій, тощо.

При проведенні всіх подій, присвячених ювілейній даті, пропонуємо використовувати єдину візуальну символіку – квітку в національних кольорах (айдентика) Символіка до дня незалежності - Пошук Google.

Презентації пропонуємо розміщувати на сайтах закладів, у соцмережах та за хештегом:

#Україна30_Марафон_ПТО_Дніпропетровщини


З повагою, директор НМЦ ПТО Віктор ВасилиненкоПро участь у Всеукраїнському вебінарі
«Кращі практики використання онлайн інструментів
Майкрософт Офіс 365 А1»


Шановні колеги!


Дякуємо за активну участь під час розгортання Майкрософт Office 365 серед закладів ПТО.


Компанія Майкрософт запрошує усіх бажаючих педагогів взяти участь у Всеукраїнському вебінарі «Кращі практики використання онлайн інструментів Майкрософт Офіс 365 А1 в закладах професійно-технічної освіти», який відбудеться 6-го липня з 11:00 до 14:00.


Для участі необхідно до 30 червня заповнити попередню форму реєстрації за посиланням:

https://forms.office.com/pages/responsepage.aspx?id=DQSIkWdsW0yxEjajBLZtrQAAAAAAAAAAAAMAALdHrehUNlNLUTNVNzZNMTdGTE5WQlkwMERBUkhUQS4u


Лінк на захід буде надіслано 02.07.2021 р.


Дякуємо за співпрацю.

Директор Віктор ВАСИЛИНЕНКОКерівникам закладів П(ПТ)О

7 червня 2021

Шановні колеги!

За дорученням Міністерства освіти і науки України та підтримки Програми ЄС «EU4Skills: кращі навички для сучасної України» з метою дослідження регіональних ринків праці в 10 областях України проводиться опитування випускників закладів професійної (професійно-технічної) освіти (далі – ЗП(ПТ)О) 2020 року.

Організатором виконання доручення визначено НМЦ ПТО у Дніпропетровській області, а виконавцями – ЗП(ПТ)О.

З метою якісного і своєчасного виконання доручення з опитування випускників НМЦ ПТО у Дніпропетровській області пропонує вам:

1. Визначитись з контактною особою (ПІБ, телефон) про що повідомити НМЦ ПТО, до 08.06.2021.

2. Організувати роботу педагогів і майстрів виробничого навчання щодо створення груп в мережах та списку електронних адрес (до 11.06.2021)

3. Поширити посилання (додається) на опитувальник випускників в чатах учнів (Viber, Telegram), які завершили навчання у 2020 році до 17.06.2021 з повідомленням щодо запрошення пройти анонімне опитування до 30.06.2021.

4. Надати НМЦ ПТО підтвердження листом з додатками по професіям зі скриншотами до 17.06.2021.

5. Супровід процесу опитування завершити до 30.06.2021.

Додаткову інформацію з цього питання можна отримати у методистів, закріплених за ЗП(ПТ)О:

- м. Дніпро – Безценна Т.М.;

- м. Кривий Ріг – Мироненко М.Б

- сільських районів – Степанов І.В.;

- інших – Дармінова І.І., Красильніков А.В.


Додатки:

1. Посилання на опитувальник випускників ЗП(ПТ)О 2020 року: https://sfpl.limequery.com/749146?lang=uk

2. Консультування і презентація щодо опитування випускників ЗП(ПТ)О: https://cutt.ly/YnWe7Yx


Шановні колеги!

20 травня 2021

З метою отримання оцінки ефективності спільної роботи НМЦ ПТО та ЗП(ПТ)О за навчальний рік, виходячи з досвіду роботи попередніх років, до 28 травня 2021 року пропонується проведення он-лайн анкетування педагогічних працівників ЗП(ПТ)О за наступними категоріями: викладачі загальноосвітніх дисциплін, викладачі професійно-теоретичної підготовки, майстри виробничого навчання, адміністрація ЗП(ПТ)О, відповідальні за профорієнтаційний напрямок роботи, з питань виховної роботи.

Анкетування дасть можливість обласній методичній службі обрати оптимальну структуру, форми і методи методичної роботи. Окреслити виявлені проблеми та спланувати методичну роботу НМЦ ПТО на наступний рік відповідно до запитів педагогів.

Просимо Вас сприяти у проходженні анкетування нижчезазначеними категоріями педагогічних працівників за вказаними посиланнями:

  • Анкета для адміністрації ЗП(ПТ)О (для директорів, заступників директорів з навчально-виробничої роботи, старших майстрів, методистів) https://forms.gle/3i3gBUhYU8VYSgKy6

  • Анкета з питань виховної роботи в ЗП(ПТ)О області (для заступників директорів з навчально-виховної роботи, бажаючі викладачі, майстри виробничого навчання, психологи, соціальні педагоги) https://forms.gle/meyCF8YdtNzY69cN6

  • Анкета для педагогів професійно-теоретичної підготовки та майстрів в/н https://forms.gle/sQgDZoQuqquivnPM7

  • Анкета для викладачів загальноосвітніх дисциплін https://forms.gle/3pTPZXHczdCoyvFK7

  • Анкета по якості та ефективності методичного супроводу НМЦ ПТО з питань організації профорієнтаційної роботи в ЗП(ПТ)О області https://forms.gle/c1J5fVrJthYYzuXLA


Навчально-методичний центр професійно-технічної освіти у Дніпропетровській області запрошує творчих педагогічних працівників закладів профтехосвіти Дніпропетровщини до участі у Всеукраїнському вебінарі

«Сучасні підходи до розробки навчальних посібників
для забезпечення освітніх потреб ЗП(ПТ)О»
(з досвіду роботи педагогів ЗП (ПТ)О)


НМЦПТО - Програма Всеукраїнського вебiнару 26.05.2021.pdf
Длясайту - НМЦПТО - Вітання з Днем філолога.docx

Дистанційний урок суспільних дисциплін – складова освітнього процесу сьогодні й на майбутнє


В межах річного плану НМЦ ПТО 29 квітня ц. р. пройшло засідання обласної методичної секції викладачів історії, громадянської освіти та голів методичних комісій, на якому переглянули актуальну презентацію «Правила та особливості методики проведення дистанційних уроків» і обговорили моніторинги діяльності методичних комісій ЗП(ПТ)О з проблемних питань формування професійної компетентності педагогів щодо застосування цифрових технологій та новітніх інтернет-ресурсів.

Позитивним досвідом роботи поділилися: Криворізький центр професійної освіти металургії та машинобудування, Дніпровський регіональний центр ПТО, Дніпровський професійний залізничний ліцей, Першотравенський ПЛ ,Західно-Донбаський ПЛ, ВПУ-75. Викладач історії Філіп’єва В.І. (МПТУ) презентувала форми й методи роботи з творчими здобувачами освіти, результати яких є успішними на Всеукраїнських освітніх конкурсах.

Методичні матеріали заходу, інформація до 30-річчя незалежності України, розробки дистанційних синхронних уроків знаходяться у вільному доступі на сайті НМЦ ПТО http://nmc-pto.dp.ua/ в розділах електронна бібліотека методичних напрацювань, суспільні дисципліни та віртуальна методична допомога педагогам (загальноосвітня підготовка – суспільні дисципліни – тема «дистанційні синхронні уроки»), та на блозі https://wirnasuspnauk.blogspot.com/ (Муха Н.О.) – головна сторінка.


В.М. Василиненко, директор НМЦ ПТО


Сучасні інформаційні технології для комп’ютерної підтримки організації освітнього процесу в ЗП(ПТ)О

В рамках плану роботи НМЦ ПТО у Дніпропетровській області 27 квітня ц. р. проведено чергове засідання секції викладачів інформатики та інформаційних технологій ЗП(ПТ)О, де акцентувалася увага на питаннях нормативно-правової бази з розвитку професійної освіти та впровадження сучасного інструментарію удосконалення інформаційного освітнього простору.

Проведено навчальний тренінг з комп’ютерного моделювання 3-вимірних об’єктів з використанням програми «Blender», презентовано «STEM- лабораторію» Міжрегіонального центру професійної підготовки звільнених у запас військовослужбовців.

З досвідом роботи щодо організації освітнього процесу з використанням технологій дистанційного навчання поділилися викладачі Криворізького центру професійної освіти робітничих кадрів торгівлі та ресторанного сервісу, Криворізького професійного ліцею, Інгулецького професійного ліцею.

Учасники вебінару дійшли висновку, що впровадження сучасних інформаційних технологій є важливою складовою у ефективній комп’ютерній підтримці організації освітнього процесу в ЗП(ПТ)О.

Інформаційно-методичні матеріали секції для практичного використання в подальшій роботі викладачів розміщені на сайті НМЦ ПТО у розділі «Віртуальна методична допомога».


Відеозапис за посиланням: https://youtu.be/-mXbiBT97fQ

Профтехосвіта Дніпропетровщини демонструє високий рівень професійної підготовки зварників

Профтехосвіта Дніпропетровської області взяла участь у ІІІ етапі Всеукраїнського конкурсу фахової майстерності серед здобувачів професійної (професійно-технічної) освіти з професії «Електрогазозварник».


Дніпропетровську область представляв переможець ІІ етапу вищезазначеного конкурсу – здобувач освіти Кам’янського вищого професійного училища Руденко Олексій Олександрович.


За умовами конкурсу учасник виконував:

- теоретичне завдання (вирішував тести на комп'ютері);

- практичне завдання (виконував зварювання стикового з'єднання пластин з низьковуглецевої сталі у вертикальному (PF) просторовому положенні методом 135 (дугове зварювання металевим плавким електродом у середовищі активних газів).


Конкурс проводився в незвичайних умовах. Журі спостерігало за роботою учасника онлайн. Для проведення конкурсу на базі Кам’янського ВПУ підготовлено 2 окремі локації: теоретичну (кабінет інформаційних технологій) та практичну (на базі навчально-практичного центру зварювального виробництва). Кожна з локацій була забезпечена 2 відеокамерами, підключеними до ноутбуків та телефонів, принтерами для сканування та друку звітних документів, передбачених умовами конкурсу.


Закладом освіти здійснювався відеозапис конкурсу, який розміщено на сайті НМЦ ПТО у Дніпропетровській області.


По закінченню конкурсу виконаний зварювальний зразок та матеріали по умовам конкурсу відправлено до Житомирської області на розгляд журі.


За результатами конкурсу учасник посів ІІ місце серед 25 претендентів. Журі високо оцінило його практичні навички, за підсумком практичного туру Руденко Олексій отримав найвищий бал серед усіх учасників конкурсу.


Результати конкурсу засвідчили високий рівень професійної підготовки кваліфікованих робітників з професій зварювального виробництва в області.

Віктор ВАСИЛИНЕНКО,

директор НМЦ ПТО у Дніпропетровській областіВебінар «Прогнозування потреб у професійних навичках: обстеження установ та трейсерні дослідження випускників»


Навчально-методичний центр професійно-технічної освіти у Дніпропетровській області інформує про проведення серії вебінарів у рамках проєкту Міжнародної організації праці «Е-ПТНЗ в Україні: безперервність навчання в умовах COVID-19», організованих Міністерством освіти і науки України спільно з експертами Європейського фонду освіти (ЄФО) та Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ).


Перший вебінар «Прогнозування потреб у професійних навичках: обстеження установ та трейсерні дослідження випускників» відбудеться 31 березня 2021 року з 15.00 до 16.30 на платформі Zoom.


До участі у заході запрошуємо педагогічних працівників закладів професійної (професійно-технічної) освіти.


Просимо зареєструватися до 26 березня 2021 року включно за посиланням:

https://docs.google.com/.../1FAIpQLSf-1G2J0c8S.../viewform


Після проходження вказаної реєстрації 29 березня Ви отримаєте електронний лист з посиланням Zoom.


З повагою,

Команда Проєкту МОП «Е-ПТНЗ в Україні:
безперервність навчання в умовах COVID-19
»


НМЦ ПТО у Дніпропетровській області 23 березня 2021 року надіслав

ПРОТОКОЛ №30

позачергового засідання Дніпропетровської регіональної комісії комісії з ліквідації наслідків надзвичайної ситуації

природного характеру місцевого рівня

НМЦПТО - Протокол №30.pdf


Про онлайн голосування обласного конкурсу читців-декламаторів
«ЗП(ПТ)О Дніпропетровщини читають Шевченка»


Згідно з планом роботи навчально-методичного центру професійно-технічної освіти у Дніпропетровській області завершується ІІ етап обласного конкурсу читців-декламаторів серед здобувачів освіти «ЗП(ПТ)О Дніпропетровщини читають Шевченка», який спрямований на популяризацію читання й мотивацію інтересу до творчості Великого Кобзаря та направлений на створення умов для розкриття творчого потенціалу читачів – шанувальників слова та виявлення найбільш талановитих і артистичних читців.

Відповідно до Положення про обласний конкурс читців-декламаторів «ЗП(ПТ)О Дніпропетровщини читають Шевченка» запрошуємо педагогів та здобувачів освіти взяти участь в онлайн голосуванні Конкурсу.

Відеофайли розміщено за посиланням:

https://www.youtube.com/playlist?list=PLJICrEKMlmGl1w3aQpXBG7A9XurDxOCdX


У онлайн голосуванні взяти участь мають право всі бажаючі.

НАГОЛОШУЄМО:

* Одному учаснику онлайн голосування можна проголосувати не більше як за трьох декламаторів.

* Голосувати за учасників конкурсу зі свого закладу освіти забороняється.

* Термін голосування визначено з 10 до 15.03.2021 року.


13.01.2021 №13/4-14

Керівникам ЗП(ПТ)О

Доводимо до Вашого відома роз’яснення МОН щодо тривалості навчальних занять під час дистанційного формату в закладах загальної середньої освіти та вимог до організації роботи з технічними засобами навчання, зокрема комп’ютерами, планшетами, іншими гаджетами.


Детальну інформацію можна знайти за посиланням:


https://mon.gov.ua/ua/news/trivalist-navchalnogo-zanyattya-pid-chas-distancijnogo-formatu-lishayetsya-nezminnoyu-rozyasnennya-mon

Директор Віктор ВАСИЛИНЕНКО


Для сайту - НМЦПТО - Дайджест грудень.pdf
Для сайту - НМЦПТО - Дайджест листопад.pdf
НМЦПТО - Дайджест жовтень.pdf
НМЦПТО - Лист -інформатор листопад 2020.pdf
НМЦПТО - Дайджест вересень.pdf