Міністр
про пріоритети Міносвіти
на 2022 рік

У Міністерстві освіти і науки визначили пріоритети та основні цілі роботи на цей рік: розвиток інноваційної інфраструктури, цифровізація та інклюзивність.

Міністр освіти і науки Сергій Шкарлет повідомив у Телеграмі:


Шановні колеги!

Розпочався 2022 рік, у якому матимемо 365 днів для того, щоб стати кращими.

Минулого року спільними зусиллями було зроблено чимало. Про це свідчать результати виконання командою МОН Плану пріоритетних дій Уряду на 2021 рік – у повному обсязі виконано 41 крок, а також виконується ще 23. Усього було передбачено виконання 377 заходів, з них Міністерству освіти і науки вдалося успішно реалізувати 298. Це гарний результат, але попереду ще багато роботи!

Серед головних досягнень уже минулого року варто відзначити:

скорочення черг до закладів дошкільної освіти (створено майже 9 тис. додаткових місць);

створення сучасних умов для здорового харчування у школах (модернізовано більш ніж 1300 харчоблоків у 2021 році);

продовження реформи «Нова українська школа» (затверджено типову освітню програму та 87 модельних навчальних програм на основі нового Державного стандарту базової середньої освіти);

оновлення порядку відбору шкільних підручників (забезпечено підручниками 4-ті класи НУШ);

запровадження багаторівневої підтримки в освітньому процесі дітей з особливими освітніми потребами відповідно до їх індивідуальних потреб;

створення нових навчально-практичних центрів професійної освіти за кошти державного бюджету (63 центри у 2021 році);

залучення фінансового ресурсу для відновлення видатків розвитку у сфері вищої освіти (підписано угоду щодо реалізації проєкту «Удосконалення вищої освіти в Україні заради результатів»);

підготовка проєкту щодо створення мережі екзаменаційних центрів;

удосконалення системи освітньої статистики та аналітики;

оновлення змісту вищої освіти (цьогоріч затверджено 22 стандарти освітнього ступеня магістра, 20 стандартів ступеня доктора філософії);

забезпечення процедури приєднання до Рамкової програми досліджень та інновацій Європейського Союзу «Горизонт Європа» та Програми з досліджень та навчання Європейського співтовариства з атомної енергії «Євратом» (12 жовтня 2021 року підписано відповідну Угоду між Україною і Європейським Союзом);

розроблення нової системи пріоритетних напрямів розвитку науки та інноваційної діяльності, що орієнтовані на досягнення цілей сталого розвитку (законопроєкт схвалено Урядом та зареєстровано у Верховній Раді України 10 грудня 2021 року).

Протягом 2021 року нам також вдалося реалізувати чимало успішних проєктів із впровадження дуальної освіти та популяризації навчання для іноземців.

Започатковано стипендії, премії та гранти Президента України Володимира Зеленського, а також розпочато реалізацію одного з найбільших проєктів – створення Президентського університету.

У 2022 році ми продовжимо працювати, крок за кроком підвищуючи імідж українських закладів освіти у світі, а також кваліфікацію майбутніх фахівців.

Серед цілей на 2022 рік:

 • розвиток мережі закладів дошкільної освіти;

 • затвердження Державного стандарту профільної середньої освіти;

 • запуск реформи «Нова українська школа» на рівні базової середньої освіти;

 • схвалення Національної стратегії розвитку інклюзивної освіти на 2022-2032 роки;

 • забезпечення оновлення та модернізації пожежних систем у закладах загальної середньої освіти;

 • розвиток платформи «Всеукраїнська школа онлайн»;

 • затвердження Державних цільових програм розвитку професійної (професійно-технічної) освіти на 2022-2027 роки, відновлення та розбудови мережі гуртожитків для проживання студентів закладів вищої освіти;

 • реалізація проєкту «Президентський університет»;

 • створення умов для безперешкодного навчання протягом життя;

 • розвиток інноваційної інфраструктури на базі закладів вищої освіти та наукових установ;

 • реалізація рамкової програми Європейської Комісії з досліджень та інновацій «Горизонт Європа» та програми з досліджень та навчання «Євратом» в Україні.

Пріоритетними також залишаються питання розбудови безпечного та здорового освітнього середовища, інклюзивне навчання та цифровізація освіти.

Хочу щиро подякувати команді МОН, депутатам, органам місцевого самоврядування, науковцям і освітянам за оперативну та якісну співпрацю. Лише об’єднуючи зусилля, ми разом зможемо реалізувати всі ці плани!

t.me/SerhiyShkarlet/525