Основи безпеки життєдiяльностi

Онлайн консультація «Дії при хімічній атаці»

В рамках співпраці Навчально-методичного центру професійно-технічної освіти у Дніпропетровській області з обласним центром громадського здоров’я Дніпропетровської обласної ради 25 травня 2022 року відбулась онлайн-консультація «Дії при хімічній атаці».

Матеріали вебінару можуть бути корисні медичним працівникам закладів освіти, викладачам предмету «Захист України», класним керівникам, а також можуть бути використані при проведенні інструктажів з безпеки життєдіяльності.

#ЗахистХімічнаАтака, #НМЦПТО_Дніпро

НМЦ ПТО у Дніпропетровській області

Поради щодо дій учасників освітнього процесу в разі надзвичайних ситуацій

Шановні колеги!

В межах компетенцій Навчально-методичний центр професійно-технічної освіти у Дніпропетровській області зібрав поради, як діяти учасникам освітнього процесу в разі надзвичайних ситуацій:

  • посібник від центру комунікацій та інформаційної безпеки при Міністерстві культури та інформаційної політики «У разі надзвичайної ситуації або війни»;

  • пам’ятка поводження з вибухонебезпечними предметами;

  • оновлені рекомендації з тактичної допомоги пораненим в умовах бойових дій для медичного персоналу.

Порадники розміщено на сайті НМЦ ПТО в розділах «Військово-патріотичне виховання», «Управлінська, фінансово-господарська діяльність».

Просимо сприяти опрацюванню та розповсюдженню зазначеної інформації під час вивчення предмету “Захист України” та практичного закріплення теоретичного матеріалу шляхом якісного проведення навчально-польових зборів за програмою предмету та щорічного проведення Дня цивільного захисту.

Також принагідно повідомляємо, що професійними стандартами педагогічних працівників зазначені трудові функції (компетентності), серед яких наявна здоров’язбережувальна компетентність, до якої відноситься здатність педагога та керівника надавати домедичну допомогу учасникам освітнього процесу. Тому пропонуємо всім охочим пройти безоплатний курс з домедичної допомоги на вебсайті Едера
https://courses.ed-era.com/courses/course-v1:EdEra-SmartOsvita+Med+1/about.

Ми розуміємо, що вміння та здатність надавати домедичну допомогу не формується за один курс навчання, адже знання та вміння, які не використовуються, з часом забуваються, тому навчатися та практикувати вміння з домедичної допомоги необхідно з певною періодичністю. Ми готуємо ряд тренінгів з відповідними партнерами, про які буде повідомлено додатково.

З повагою, директор Віктор ВАСИЛИНЕНКО


Про готовність
до проведення контролю та моніторингу
якості підготовки з питань навчання діям у надзвичайних ситуаціях у закладах освіти області

Для сайту - ДОН ОДА - Дії у надзвичайних ситуаціях. Тлг від 29.12.2021 № 505+.pdf

ПАМ’ЯТКА

для мешканців Дніпропетровської області про порядок оповіщення у разі виникнення надзвичайних ситуацій техногенного та воєнного характеру, а також укриття в захисних спорудах


ОПОВІЩЕННЯ


Головний засіб оповіщення населення про дії при виникненні надзвичайних ситуацій - це передача повідомлення по мережі провідного мовлення (через квартири і зовнішні гучномовці), а також через мережі радіомовних станцій і телебачення, пересувні автомобілі, оснащені гучномовцями.

Для того, щоб привернути увагу населення в екстремальних випадках включаються сирени та інші сигнальні засоби.

ЗАПАМЯТАЙТЕ! СИРЕНА ТА УРИВИСТІ ГУДКИ ІНШИХ СИГНАЛЬНИХ ЗАСОБІВ ОЗНАЧАЮТЬ СИГНАЛ ЦИВІЛЬНОГО ЗАХИСТУ- „УВАГА ВСІМ!”.

Після подачі звукових сигналів (сирени, гудки тощо) передається мовна інформація про надзвичайну ситуацію.

Почувши такий сигнал, негайно увімкніть радіоприймач або телевізор і уважно прослухайте повідомлення центральних та місцевих органів влади з питань цивільного захисту.

Прослухавши інформацію кожен громадянин повинен діяти без паніки і метушні згідно з отриманими інструкціями.

ПОВІДОМЛЕННЯ ВКЛЮЧАЄ: інформацію про надзвичайну ситуацію, місце і час її виникнення, територію (райони, масиви, вулиці, будинки тощо), яка потрапляє в зону ураження, порядок дій населення, що знаходиться на даній території, іншу важливу інформацію.

КОЖНИЙ ГРОМАДЯНИН, який знаходиться на роботі, повинен виконувати всі розпорядження керівника цивільного захисту суб’єкта господарської діяльності відповідно до плану цивільного захисту, а також приймати участь у проведенні аварійно-рятувальних робіт у складі формувань або за вказівками органів управління цивільного захисту.

ЯКЩО ГРОМАДЯНИН ЗНАХОДИТЬСЯ ВДОМА, при виникненні надзвичайних ситуацій, він повинен:

тримати вдома постійно включеними радіоприймач та телевізор щоб мати можливість своєчасно почути розпорядження центральних та місцевих органів виконавчої влади з питань цивільного захисту;

повідомити про отриману інформацію сусідів;

постійно тримати при собі засоби індивідуального захисту, а також медичну аптечку, документи (паспорт, військовий квиток, документи про освіту, свідоцтво про народження дітей, пенсійне посвідчення, трудову книжку та інше), гроші, засоби зв’язку, предмети особистої гігієни, запас їжі та води;

провести у квартирі (домі) протипожежні профілактичні заходи (виключити газ, водопостачання, електропостачання та інше), підвищити захисні властивості квартири: зачинити вікна, ущільнити їх;

мати інформацію про місце найближчого укриття (підвальне приміщення, паркінг тощо).

ЯКЩО СИГНАЛ ЗАСТАВ ВАС У ТРАНСПОРТІ, ГРОМАДСЬКОМУ МІСЦІ (магазині, театрі, на ринку тощо) уважно прослухайте повідомлення і дійте відповідно до отриманих інструкцій.

АДРЕСУ НАЙБЛИЖЧОГО УКРИТТЯ ВИ МОЖЕТЕ УТОЧНИТИ У ЖИТЛОВО-ЕКСПЛУАТАЦІЙНИХ КОНТОРАХ ЗА МІСЦЕМ ПРОЖИВАННЯ.

Основи безпеки життєдiяльностi ДСНС_ДНIПРО.pptx