Пам'ятаємо!
Шануймо пам'ять депортованих українців!

Сьогодні, у другу неділю вересня, українці вшановують пам'ять депортованих у 1944-1951 роках братів і сестер своїх з Лемківщини, Надсяння, Холмщини, Південного Підляшшя, Любачівщини, Західної Бойківщини.


29 серпня -
День пам’яті захисників України,
які загинули в боротьбі за її незалежність, суверенітет і територіальну цілісність


29 серпня відповідно до Указу Президента № 621/2019 від 23.08.2019 відзначається День пам’яті захисників України, які загинули в боротьбі за її незалежність, суверенітет і територіальну цілісність.

Згідно з розпорядженням Кабінету Міністрів України від 9 червня 2021 р. № 614-р з метою гідного вшанування пам’яті військовослужбовців і учасників добровольчих формувань, які загинули в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України, увічнення їх героїзму, зміцнення патріотичного духу в суспільстві Міністерство освіти і науки України рекомендувало провести відповідні заходи в навчальних закладах, в тому числі - 1 вересня 2021 року.

Методичні та інформаційні матеріали до зазначеної дати розміщені на сайті Міністерства освіти і науки України.

Вшануванню пам’яті полеглих захисників України присвячений урок мужності, який підготувала викладачка суспільних дисциплін нашого ліцею Наталя Олексіївна Галкіна.

#ДеньПамятіЗахисниківУкраїни


29 червня 2016 року в бою з російським агресором загинув Герой України, один з кращих оперних співаків світу, доброволець Василь Сліпак (Міф).

Про це на своїй сторінці в фейсбуці розповів журналіст Цензор.НЕТ Михайло Ухман.

Василь Сліпак (1974-2016 р.р.) – український оперний співак (бас-баритон), соліст Паризької національної опери, волонтер, учасник бойових дій під час війни на сході України, позивний Міф. Був також одним з лідерів української громади Франції, членом Об'єднання українців Франції.

Тричі бував на фронті. Вперше поїхав на війну в травні 2015 року. Воював у Пісках в районі Донецького аеропорту. Брав участь в боях за Авдіївку в складі 1-ї окремої штурмової роти 7-го окремого батальйону Добровольчого українського корпусу. Повернувся пораненим.

Вдруге поїхав на фронт у вересні 2015 року, в Водяне - на лінію дотику. У жовтні повернувся в Париж. У червні 2016 року знову поїхав на Донбас. Планував залишитися там на пів року, але 29 червня загинув в бою від кулі ворожого снайпера. У лютому 2017 року Василю Сліпаку присвоєно звання Героя України (посмертно).

Василь Сліпак- п'ять років тому загинув Василь Сліпак (29.06.21 09-15) « Політика України - Цензор.НЕТ.mp4
Для сайту - Галкіна Н.О. День примирення.pdf

Ніколи знову. 1939-1945

«1939–1945. Пам’ятаємо. Перемагаємо»: Україна разом із Європою 8 травня відзначає День пам’яті й примирення, а 9-го – перемогу над нацизмом у Другій світовій війні.


#Чорнобиль_35_ПТО_Дніпропетровщина