Профорієнтаційна робота

«Круглий стіл» в обласній Раді за участю роботодавців, керівників закладів профосвіти шкіл і керівництва департаменту освіти і науки облдержадміністрації


Федерація організацій роботодавців Дніпропетровщини ініціювала опитування роботодавців – керівників підприємств – і керівників закладів професійної освіти щодо їх оцінки результативної співпраці, спрямованої на задоволення потреб ринку в професійних робітниках.


Анкетним опитуванням охопили три з семи районів Дніпропетровської області, почали з промислових районів – Дніпровського, Нікопольського та Кам’янського. Загалом охопили 21 професійно-технічне училище (з 53) та 78 підприємств великих, середніх та навіть малих.

Опитування провели експерти нашої Федерації організацій роботодавців Дніпропетровщини, акредитовані на міжнародному рівні нашими партнерами по українсько-німецькому Проєкту – організацією роботодавців «NORDMETALL» відповідно: Петро ГУЛІЧ, Віктор ВАСИЛИНЕНКО, Сергій СОРОКВАШИН.

Підсумки опитування по Дніпровському району розглянули на нараді у форматі «Круглого столу» в обласній Раді 14 квітня за участю роботодавців та керівників професійних шкіл, керівництва департаменту освіти і науки облдержадміністрації, експертів Проєкту «ЕХАМ-Дніпро» та німецьких партнерів, які взяли участь в онлайн-режимі.

Рекомендації цієї наради дивіться тут .

Нарада по Нікопольському району запланована на 20 квітня, по Кам’янському – на 27 квітня. Будемо інформувати.

Підсумкова обласна нарада, яка має за мету удосконалення підготовки регіонального замовлення закладам професійної освіти, виходячи з потреб ринку праці, відбудеться вже в травні.

Таким чином, Рекомендації обласної наради від 11 лютого на тему: «Зовнішнє управління професійно-технічним навчанням на регіональному рівні в інтересах роботодавців за досвідом Німеччини» виконуються!

Учасники наради вдячні всім стейкхолдерам профосвіти за активну підтримку. Разом ми забезпечимо раціональне використання коштів регіону на розвиток, осучаснення професійної освіти!

За матеріалами сайту Федерації організацій роботодавців Дніпропетровщини http://ford.gs.dp.ua

Учнів 9-11 класів загальноосвітніх шкіл, ліцеїв, гімназій, коледжів Львівської області, а також батьків та учителів майбутніх абітурієнтів запрошують відвідати «Літню школу молодіжних соціальних лідерів».

Навчання триватиме з 11 по 14 травня 2021 року.

Літня школа має на меті залучити майбутніх молодіжних соціальних лідерів до підготовки фахівців соціальної сфери для територіальних громад області та інших організацій, які здійснюють свою діяльність в соціальній галузі.

Стейкхолдерами «Літної школи» виступлять відомі в Україні практики, успішні випускники та студенти кафедри у сфері соціології, соціальної роботи та соціального забезпечення. Захід відбудеться в режимі он-лайн на платформі Zoom з 11 по 14 травня 2021 року.

Для участі у школі необхідно перейти за посиланням та зареєструватись у гугл-формі.

Посилання на відео конференції буде розіслано зареєстрованим учасникам «Літньої школи» на зазначені у гугл-формі електронні адреси та розміщено на офіційних сторінках партнерів, зокрема у соцмережах.

Після завершення «Літньої школи» всі «Молоді соціальні лідери», що зголосились, отримають сертифікат учасника.

Організатори літньої школи – кафедра соціології та соціальної роботи Інституту гуманітарних і соціальних наук Національного університету «Львівська політехніка» у партнерстві із Службою у справах дітей Львівської обласної державної адміністрації, Львівським обласним центром соціальних служб та із БФ «Галицька фундація».

МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ

№ 1/9-450 від 18 серпня 2020 року

Департаменти (управління) освіти і науки
обласних, Київської міської державних
адміністрацій

Щодо продовження прийому громадян
на навчання до закладів професійної
(професійно-технічної) освіти у 2020 році

Шановні колеги!

Відповідно до пункту 6.2 Типових правил прийому до закладів професійної (професійно-технічної) освіти України, затверджених наказом Міністерства освіти і науки від 14.05.2013 № 499, зареєстрованих у Міністерстві юстиції України 29.05.2013 № 823/23355, при невиконанні регіонального та/або державного замовлення на прийом з окремих професій (спеціальностей) заклад професійної (професійно-технічної) освіти може проводити додатковий прийом в межах ліцензованого обсягу.

Враховуючи рішення Кабінету Міністрів України щодо запровадження карантину з 1 серпня по 31 серпня 2020 року (постанова Кабінету Міністрів України від 22 липня 2020 р. № 641) «Про встановлення карантину та запровадження посилених протиепідемічних заходів на території із значним поширенням гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2» та з метою забезпечення рівного права громадян на здобуття професійної (професійно-технічної) освіти відповідно до своїх здібностей і нахилів та виконання закладами професійної (професійно-технічної) освіти регіонального та/або державного замовлення Міністерство продовжує прийом громадян на навчання до закладів професійної (професійно-технічної) освіти на 2020/2021 навчальний рік до 1 листопада 2020 року.

З повагою

Заступник Міністра Андрій Вітренко