Заходи

Діти України 

«Міжнародний день захисту дітей», «День захисту дітей», також «День дітей», «Дитячий день» — так це свято називається в різних країнах світу. В Україні День захисту дітей відзначається щорічно 1 червня з 1998 року. 

Забезпечення захисту прав, життя і здоров'я дітей є одним з пріоритетних напрямків діяльності ООН. 

Про порушення захисту прав, життя і здоров'я українських дітей після вторгнення окупантів на рідну землю нашої незалежної держави, і про прагнення наших дітей допомогти у наближенні перемоги над ворогом. ви маєте змогу переглянути у даному заході бібліотеки нашого ліцею «Діти України». 

#прпл_дніпро, #Деньзахистудітей 

Історико-культурна спадщина слов'ян 

Щорічно 24 травня в Україні відзначають День слов'янської писемності та культури, тим вшановуючи пам'ять святих рівноапостольних Кирила і Мефодія – творців слов'янської писемності. 

Брати Кирило і Мефодій – просвітителі, творці слов'янської абетки, перших пам'яток слов'янської писемності й старослов'янської мови, проповідники християнства. 

Це відео до Дня слов'янської писемності та культури створила шановна Валентина Василівна, наша бібліотекарка. 

#День_словянської_писемності, #прпл_дніпро

Сорочко моя, вишиванко!

День вишиванки відзначається в Україні щороку третього четверга травня. Це свято у 2006 році започаткували студенти Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича. Воно сповнене українським духом і колоритом, не має жодного політичного підґрунтя і покликане популяризувати українську культуру і традиції. 

Відео натхненно готувала шановна Валентина Василівна Рибцова, бібліотекарка нашого ліцею. 

#ДеньВишиванки, #прпл_дніпро

Хроніка
Чорнобильської АЕС
у цифрах і фактах 

Бібліотека ліцею пропонує переглянути хронологію подій, пов'язаних з Чорнобильською катастрофою. 

Ядерна катастрофа назавжди змінила життя сотень тисяч людей, на сотні років зробила непридатними для постійного проживання понад 2,5 тисячі квадратних кілометрів території нашої держави. 

Ця катастрофа стала найбільшою за всю історію ядерної енергетики за економічними збитками та за кількістю загиблих і потерпілих від її наслідків людей. 

#Чорнобиль  #ПрПЛ_Дніпро 

День письменника
(до 105 річниці від дня народження Олеся Гончара

Навчально-методичний центр професійної (професійно-технічної) освіти у Дніпропетровській області запропонував закладам П(ПТ)О Дніпровщини з нагоди 105 річниці від дня народження Олеся Гончара з 3 по 7 квітня 2023 року провести «День письменника» – українського письменника, літературного критика, громадського діяча, лауреата Шевченківської премії, Героя України (2005, посмертно). 

Наша бібліотекарка Валентина Василівна Рибцова підготувала відповідний інформаційний відео матеріал, який містить інформацію про надзвичайні факти з життя письменника. 

#ОлесьГончар105річниця, #ПрПЛ_Дніпро 

Шевченківський тиждень 2023.
Пошукова робота 

Підбиття підсумків проведення Шевченківського тижня у Придніпровському професійному ліцеї визначило переможців у пошуковій роботі - ними стали здобувачі освіти І курсу Дмитро та Ірина Босенко (робота "Чужому научайтесь й свого не цурайтесь").  

Відео від нашої бібліотекарки Валентини Василівни Рибцової. 

#ШевченківськийТиждень2023, #ПрПЛ_Дніпро 

Шевченківський тиждень 2023.
Конкурс читців декламаторів 

Підбиття підсумків проведення Шевченківського тижня в ліцеї визначило переможця конкурсу читців-декламаторів. Ним став здобувач освіти ІІ курсу Іван Деркач. 

Відео від нашої бібліотекарки Валентини Василівни Рибцової. 

#ШевченківськийТиждень2023, #ПрПЛ_Дніпро 

209 річниця. 

Лине піснею слово Тараса 

09.03.2023 -
209 річниця.

Живий Тарас 

9 березня 2023 року - 209-та річниця з дня народження українського генія Тараса Григоровича Шевченка. 

Рядки з його творів сьогодні актуальні, як ніколи. Шевченко прожив лише 47 років, але залишив за собою яскравий мистецький та змістовий слід, ставши символом України, рупором народної боротьби. Його спадщина навіки вписана в українську культуру та історію. 

Виставка в бібліотеці нашого ліцею висвітлює весь життєвий шлях Шевченка - від дитинства до останніх років життя.

#ТарасШевченко209, #9березня, #ПрПЛ_Дніпро 

Міжнародний День рідної мови 

Ти велична і проста. 

Ти стара і вічно нова. 

Ти могутня, рідна мово! 

Мова – пісня колискова. 

Мова – матері уста. 

                                 І. Багряний 

Кожного року 21 лютого весь світ відзначає Міжнародний день рідної мови. Це свято досить молоде, було запроваджено у листопаді 1999 року тридцятою сесією Генеральної конференції ЮНЕСКО з метою захисту мовної й культурної багатоманітності. 

#ПрПЛ_Дніпро 

Цікаві факти про українську мову 

Наша мова є рідною майже для 50 мільйонів чоловік. 

Українською мовою розмовляли наші діди та прадіди, а матері та бабусі співали колискові! Народ наш сміявся і плакав рідною мовою. 

Шануйте і любіть рідну мову, піклуйтеся про неї, захищайте, розкривайте для себе її велич й могутню силу. Збережіть її в усій чудовій красі для себе й наступних поколінь! 

Як довго ждали ми своєї волі слова.
І ось воно співа, бринить.
Бринить, співає наша мова,
Чарує, тішить і п’янить. 

                                             Олександр Олесь 

#ПрПЛ_Дніпро 

Людина - це обов'язок!

До дня народження Василя Стуса
(6 січня) 

Васи́ль Семе́нович Стус, псевдо Василь Петрик — український поет-шістдесятник, перекладач, публіцист, прозаїк, мислитель, літературознавець, літературний критик, правозахисник, політв'язень СРСР, дисидент, член Української Ґельсінської групи, борець за незалежність України у XX столітті  (Вікіпедія). 

Народження: 6 січня 1938 р., Рахнівка
Смерть: 4 вересня 1985 р., Perm-36, Kuchino, Росія 

#ВасильСтус, #ПрПЛ_Дніпро

До дня народження Генріха Белля
(21 грудня) 

Ге́нріх Теодо́р Белль, також Генріх Бьолль, Гайнріх Бьолль (нім. Heinrich Böll), 21 грудня 1917, Кельн — 16 липня 1985, Ланґенбройх. 

Генріх Белль — німецький письменник, один з найвизначніших авторів 20 століття. Лауреат Нобелівської премії (1972) та відзнаки Георга Бюхнера (1967), найвищої літературної нагороди Німеччини. Його твори видано 48 мовами світу. 

Джерело: https://nashformat.ua/authors/genrih-bell-books 

Генріх Белль став яскравим представником так званої літератури руїн (або ж літератури тих, хто повернувся), яку створювали молоді повоєнні автори. Він писав без прикрас і пафосу про війну, про роль нацизму в її розв'язанні, про повернення додому і про руїни на місці залишених домівок. 

Біографія письменника, відеоуроки з зарубіжної літератури:

https://www.youtube.com/watch?v=wzHo_pqW8VU

https://www.youtube.com/watch?v=AVb-U0DZ4aw

https://www.youtube.com/watch?v=yN9bhycb42w

#ПрПЛ_Дніпро, #ЗарубіжнаЛітература 

6 грудня -
День Збройних сил
України

День Збройних сил України — святковий день на честь ЗСУ, встановлений постановою ВРУ 1993 року. Відзначається щорічно 6 грудня — в день ухвалення 1991 року закону України «Про Збройні сили України». 

Збігається з початком Першого Зимового Походу армії УНР.     Вікіпедія 

#ПрПЛ_Дніпро     #СлаваЗСУ 

"Українець, який відмовився бути бідним" -
Михайло Слабошпицький про Петра Яцика 

Книга Михайла Слабошпицького "Українець, який відмовився бути бідним" розповідає про життя і діяльність Петра Яцика — мецената, що народився в селі на Львівщині й розбагатів у Канаді. 

Слабошпицький знав Яцика особисто. З цього, власне, він і починає книжку: знайомство, гостювання в будинку Яцика, історія про те, як той «придбав» порцеляновий чайник за 15 тисяч доларів, виплативши кредит за підприємство, яке «не пішло»... 

Читаймо українську книгу! 

#ПТО_Дніпро_ПетроЯцик, #Тиждень_української_писемності_та_мови 

Короткий екскурс
до духовної скарбниці людства 

Творці слов'янської писемності

(до Дня слов’янської писемності та культури в Україні)

Кожного року 24 травня всі слов'янські країни вшановують пам'ять святих рівноапостольних Кирила і Мефодія – творців слов'янської писемності і перших її пам'яток. 

В Україні День слов’янської писемності і культури встановлено відповідно до Указу Президента України від 17 вересня 2004 року і відзначається щорічно. 

Підступне вторгнення Росії в Україну вимагає від нас повного розуміння, що сьогодні збереження та розвиток рідної мови набуває особливого значення. Вона не зникне, не розчиниться серед інших ніколи, адже мова наша – це ще одна наша зброя у протистоянні ворогу, і вона потужніша за гармати. 

До Дня слов’янської писемності та культури відповідні заходи у нашому ліцеї проведені шановною Валентиною Василівною. 

#ДеньСловянськоїПисемності, #ПрПЛ_Дніпро 

Подорож сторінками європейської літератури

Для сайту - В.Рибцова. Подорож сторінками європейської літератури.pdf

До Дня Європи в Україні (21 травня у цьому році) керівниця нашого інформаційно-бібліотечного центру Валентина Василівна підготувала віртуальну книжкову виставку.

Національний тиждень читання

В Україні 13 - 19 грудня 2021 року проходив перший Національний тиждень читання, який провів Український інститут книги спільно з Міністерством культури та інформаційної політики.

#НаціональнийТижденьЧитання 

День украї́нської писе́мності та мо́ви — свято розвитку державної мови, яке щороку відзначається в Україні 9 листопада. 

За православним календарем — це день вшанування пам'яті Преподобного Нестора-Літописця — послідовника творців слов'янської писемності Кирила і Мефодія. 

Бібліотекарка нашого ліцею, шановна Валентина Василівна Рибцова, пропонує учням взяти участь у пізнавальній грі, яка допоможе перевірити свої знання з української мови. 


#ДеньУкраїнськоїПисемності, #ПрПЛ_Дніпро

Віртуальна подорож містами України.

 Дніпро 

Новий проєкт із присвяченої 30-річчю Незалежності України серії «Віртуальна подорож містами України», започаткованої учнями нашого ліцею під керівництвом Валентини Василівни Рибцової. 

Запропонований проєкт розповідає про те нове, що в місті Дніпрі за останні 30 років з’явилось, і про те, що цікавим і привабливим залишилось - як для мешканців міста, так і для його гостей. 

Це - новобудови, що вражають сучасними архітектурними формами, сучасні торговельно-розважальні центри, оновлені вулиці, найдовша в Європі тридцяти кілометрова набережна Дніпра, а ще мости, парки, театри, музеї, бібліотеки... 

Гарного майбуття тобі, наш Дніпро на нашому Дніпрі! 

#ВіртуальнаПодорожМістамиУкраїни  

#ПрПЛ_Дніпро  

Віртуальна подорож визначними місцями міста Дніпра.

Нове обличчя жилмасиву «Придніпровський»

До вашої уваги проєкт учнів нашого ліцею (керівник - Валентина Василівна Рибцова) - пілотний з серії, присвяченої 30-річчю Незалежності України. 

Житловий масив "Придніпровський" був до 1977 року окремим містом Придніпровськ, яке зародилося в 1952 році як селище будівників Придніпровської ДРЕС (державної районної електростанції), сучасна назва якої - Придніпровська ТЕС. 

У 1977 році Придніпровськ став житловим масивом міста Дніпра (на той час - Дніпропетровська) в ході реалізації генплану розвитку останнього. Остаточно ж/м Придніпровський з містом Дніпро пов’язав відкритий у 2000 році Південний міст. 

Відеопрезентація розповідає, як змінив своє обличчя ж/м Придніпровський за часи незалежності України. 

#ВіртуальнаПодорожМістамиУкраїни  

#ПрПЛ_Дніпро 

#30річчяНезалежностіУкраїни 

Для сайту - бібліотечний урок захист проєктів 2021 ред.pdf

1 вересня 2021 року
відбувся сумісний "Перший урок"

бібліотекарки ПрПЛ В.В. Рибцової
та викладачки української мови і літератури Н.М. Кулікової

«Тридцять років по десять кроків»

Для сайту - В.В. Рибцова Урок для першокурсників.pdf

9 березня 2021 року

Для сайту - Бібліотечна виставка ДЗП(ПТ)О ПРПЛ м. ДНІПРО - ред.pdf

25 лютого 2021 року в бібліотеці ліцею відбулися літературні читання на відзначення 150-річчя від дня народження Лесі Українки 

Підготували і провели літературні читання викладач української мови і літератури Кулікова Ніна Миколаївна та бібліотекар Рибцова Валентина Василівна 

У заході взяли участь здобувачі освіти І курсу за спеціальністю «Електрогазозварник». 

Шевченківські читання.pdf
Твір Т.Г. Шевченка читає Євген Фірсов.mp4
Краєзнавча кімната (1).pdf
ПрПЛ сайт_День української писемності і мови 2019.pdf
ПРПЛ Тиждень енергозбереження.pdf

Заходи  2020

ПрПЛ сайт_В. Симоненко, бібліотечний захід.pdf