Заходи

Людина - це обов'язок!

До дня народження Василя Стуса
(6 січня)

Васи́ль Семе́нович Стус, псевдо Василь Петрик — український поет-шістдесятник, перекладач, публіцист, прозаїк, мислитель, літературознавець, літературний критик, правозахисник, політв'язень СРСР, дисидент, член Української Ґельсінської групи, борець за незалежність України у XX столітті (Вікіпедія).

Народження: 6 січня 1938 р., Рахнівка
Смерть: 4 вересня 1985 р., Perm-36, Kuchino, Росія

#ВасильСтус, #ПрПЛ_Дніпро

До дня народження Генріха Белля
(21 грудня)

Ге́нріх Теодо́р Белль, також Генріх Бьолль, Гайнріх Бьолль (нім. Heinrich Böll), 21 грудня 1917, Кельн — 16 липня 1985, Ланґенбройх.

Генріх Белль — німецький письменник, один з найвизначніших авторів 20 століття. Лауреат Нобелівської премії (1972) та відзнаки Георга Бюхнера (1967), найвищої літературної нагороди Німеччини. Його твори видано 48 мовами світу.

Джерело: https://nashformat.ua/authors/genrih-bell-books

Генріх Белль став яскравим представником так званої літератури руїн (або ж літератури тих, хто повернувся), яку створювали молоді повоєнні автори. Він писав без прикрас і пафосу про війну, про роль нацизму в її розв'язанні, про повернення додому і про руїни на місці залишених домівок.

Біографія письменника, відеоуроки з зарубіжної літератури:

https://www.youtube.com/watch?v=wzHo_pqW8VU

https://www.youtube.com/watch?v=AVb-U0DZ4aw

https://www.youtube.com/watch?v=yN9bhycb42w

#ПрПЛ_Дніпро, #ЗарубіжнаЛітература

6 грудня -
День Збройних сил
України

День Збройних сил України — святковий день на честь ЗСУ, встановлений постановою ВРУ 1993 року. Відзначається щорічно 6 грудня — в день ухвалення 1991 року закону України «Про Збройні сили України».

Збігається з початком Першого Зимового Походу армії УНР. Вікіпедія

#ПрПЛ_Дніпро #СлаваЗСУ

"Українець, який відмовився бути бідним" -
Михайло Слабошпицький про Петра Яцика

Книга Михайла Слабошпицького "Українець, який відмовився бути бідним" розповідає про життя і діяльність Петра Яцика — мецената, що народився в селі на Львівщині й розбагатів у Канаді.

Слабошпицький знав Яцика особисто. З цього, власне, він і починає книжку: знайомство, гостювання в будинку Яцика, історія про те, як той «придбав» порцеляновий чайник за 15 тисяч доларів, виплативши кредит за підприємство, яке «не пішло»...

Читаймо українську книгу!

#ПТО_Дніпро_ПетроЯцик, #Тиждень_української_писемності_та_мови

Короткий екскурс
до духовної скарбниці людства

Творці слов'янської писемності

(до Дня слов’янської писемності та культури в Україні)

Кожного року 24 травня всі слов'янські країни вшановують пам'ять святих рівноапостольних Кирила і Мефодія – творців слов'янської писемності і перших її пам'яток.

В Україні День слов’янської писемності і культури встановлено відповідно до Указу Президента України від 17 вересня 2004 року і відзначається щорічно.

Підступне вторгнення Росії в Україну вимагає від нас повного розуміння, що сьогодні збереження та розвиток рідної мови набуває особливого значення. Вона не зникне, не розчиниться серед інших ніколи, адже мова наша – це ще одна наша зброя у протистоянні ворогу, і вона потужніша за гармати.

До Дня слов’янської писемності та культури відповідні заходи у нашому ліцеї проведені шановною Валентиною Василівною.

#ДеньСловянськоїПисемності, #ПрПЛ_Дніпро

Подорож сторінками європейської літератури

Для сайту - В.Рибцова. Подорож сторінками європейської літератури.pdf

До Дня Європи в Україні (21 травня у цьому році) керівниця нашого інформаційно-бібліотечного центру Валентина Василівна підготувала віртуальну книжкову виставку.

Національний тиждень читання

В Україні 13 - 19 грудня 2021 року проходив перший Національний тиждень читання, який провів Український інститут книги спільно з Міністерством культури та інформаційної політики.

#НаціональнийТижденьЧитання

День украї́нської писе́мності та мо́ви — свято розвитку державної мови, яке щороку відзначається в Україні 9 листопада.

За православним календарем — це день вшанування пам'яті Преподобного Нестора-Літописця — послідовника творців слов'янської писемності Кирила і Мефодія.

Бібліотекарка нашого ліцею, шановна Валентина Василівна Рибцова, пропонує учням взяти участь у пізнавальній грі, яка допоможе перевірити свої знання з української мови.


#ДеньУкраїнськоїПисемності, #ПрПЛ_Дніпро

Віртуальна подорож містами України.

Дніпро

Новий проєкт із присвяченої 30-річчю Незалежності України серії «Віртуальна подорож містами України», започаткованої учнями нашого ліцею під керівництвом Валентини Василівни Рибцової.

Запропонований проєкт розповідає про те нове, що в місті Дніпрі за останні 30 років з’явилось, і про те, що цікавим і привабливим залишилось - як для мешканців міста, так і для його гостей.

Це - новобудови, що вражають сучасними архітектурними формами, сучасні торговельно-розважальні центри, оновлені вулиці, найдовша в Європі тридцяти кілометрова набережна Дніпра, а ще мости, парки, театри, музеї, бібліотеки...

Гарного майбуття тобі, наш Дніпро на нашому Дніпрі!

#ВіртуальнаПодорожМістамиУкраїни

#ПрПЛ_Дніпро

Віртуальна подорож визначними місцями міста Дніпра.

Нове обличчя жилмасиву «Придніпровський»

До вашої уваги проєкт учнів нашого ліцею (керівник - Валентина Василівна Рибцова) - пілотний з серії, присвяченої 30-річчю Незалежності України.

Житловий масив "Придніпровський" був до 1977 року окремим містом Придніпровськ, яке зародилося в 1952 році як селище будівників Придніпровської ДРЕС (державної районної електростанції), сучасна назва якої - Придніпровська ТЕС.

У 1977 році Придніпровськ став житловим масивом міста Дніпра (на той час - Дніпропетровська) в ході реалізації генплану розвитку останнього. Остаточно ж/м Придніпровський з містом Дніпро пов’язав відкритий у 2000 році Південний міст.

Відеопрезентація розповідає, як змінив своє обличчя ж/м Придніпровський за часи незалежності України.

#ВіртуальнаПодорожМістамиУкраїни

#ПрПЛ_Дніпро

#30річчяНезалежностіУкраїни

Для сайту - бібліотечний урок захист проєктів 2021 ред.pdf

1 вересня 2021 року
відбувся сумісний "Перший урок"

бібліотекарки ПрПЛ В.В. Рибцової
та викладачки української мови і літератури Н.М. Кулікової

«Тридцять років по десять кроків»

Для сайту - В.В. Рибцова Урок для першокурсників.pdf

9 березня 2021 року

Для сайту - Бібліотечна виставка ДЗП(ПТ)О ПРПЛ м. ДНІПРО - ред.pdf

25 лютого 2021 року в бібліотеці ліцею відбулися літературні читання на відзначення 150-річчя від дня народження Лесі Українки

Підготували і провели літературні читання викладач української мови і літератури Кулікова Ніна Миколаївна та бібліотекар Рибцова Валентина Василівна

У заході взяли участь здобувачі освіти І курсу за спеціальністю «Електрогазозварник».

Шевченківські читання.pdf
Твір Т.Г. Шевченка читає Євген Фірсов.mp4
Краєзнавча кімната (1).pdf
ПрПЛ сайт_День української писемності і мови 2019.pdf
ПРПЛ Тиждень енергозбереження.pdf

Заходи 2020

ПрПЛ сайт_В. Симоненко, бібліотечний захід.pdf